Gülmeye Doyamayacağınız En İyi Komedi Filmleri

5 dk okuma süresi


5
15 Paylaşım, 5 puan

Komedi içerikleri, içinde bulunduğumuz dijital çağda, moral ve motivasyonunu yüksek tutmak isteyen her yaştan insan için bir hobinin de ötesinde neredeyse ihtiyaç haline geldi. Eğlenmeye ve gülmeye en çok ihtiyacımız olan son zamanlarda, evde can sıkıntınıza çare olacak ve gülmeye doyamayacağınız en iyi komedi filmleri listesini özenle hazırladık. Şimdiden iyi seyirler dileriz!

10. 40 Yıllık Bekar

Hayatının hemen her noktasında başarıya ulaşabilen, ancak cinsel hayatında herhangi bir gelişme olmayan 40 yaşındaki Andy, yakın arkadaşlarının ona bu konuda öğüt verip ısrarcı olmalarından hoşnut değildir. Özgüven çalışmalarından pek etkilenmemesine rağmen, 3 çocuk annesi Trish ile tanıştığında fikirleri değişir ve bir ilişkiye başlamaya karar verir. Ancak maalesef, bunca yıl beklemenin getirdiği çevresel ve psikolojik engeller karşısına çıkmaya başlar. Arkadaşları, Andy adına sevinirken, bu ikilinin ilişkilerinin en başında koydukları “seks yok” kuralını sonradan öğrenirler. Çünkü işin gerçeği, ne kadar çok beklerseniz bu işler o kadar da zor olacaktır… Bu filmi izlerken hem çok gülecek hem de çok eğleneceksiniz!

9. Eski Dostlar (Old School)

Çoğumuz son günlerde eski okul günlerimizi özlüyor ve “Zamanda yolculuk yapma imkanım olsa, kesinlikle okul günlerime, eski arkadaşlarıma dönerdim” diyoruz. Düşünsenize, ders yok, hoca yok, ama okuldasınız ve arkadaşlarınızla dilediğiniz gibi zaman geçirebiliyorsunuz. Bizler böyle bir okul hayatı olamayacağını düşünürken, otuzlu yaşlardaki üç yakın arkadaş hayatlarındaki eski lezzeti bulamadıklarını anlayınca, bu hayallerini gerçeğe dönüştürmek için gerçek bir adım atıyorlar. Hayatlarının dönüm noktasına gelmiş olan Mitch, Frank ve Beanie, eğer dilerlerse sorumlu birer yetişkin olabilir veya kendi yaratacakları öğrenci evlerinde eğlenceye dalıp hayatı tamamen unutabilirler. Karar ise onlara ait! İzleyip görelim.

8. Booksmart

Gülmeye Doyamayacağınız En İyi Komedi Filmleri

Yeterince çalışmazsak iyi bir üniversiteye kabul edilmeyeceğimizi düşünerek bir çoğumuz özellikle lisenin son yıllarını tam gaz ders çalışma ile geçiriyoruz. Amy ve Molly bizden farksız, lise son sınıfta, okulun en çalışkanlarından olan iki genç kızımız. Bu hallerinden gurur duyan ve diğerlerini bundan dolayı küçük gören Molly, bu kadar çok çalışmasına karşılık yaşıtlarının da çok eğlenmelerine rağmen gayet prestijli okullara kabul gördüğünü öğreniyor. Lise yıllarını hiç eğlenmeden geçirdiğini düşündükçe pişmanlık duymaya başlıyor ve arkadaşı Amy ile birlikte, yaşayamadığı lise yıllarının bütün eğlencesini tek bir gecede yaşamaya çalışıyor. Bunun için, davet edilmedikleri bir mezuniyet partisine katılmaya karar veriyorlar, ancak ikisi de partinin yerini bilmedikleri için kendilerini farklı partilerde buluyorlar. Gitmek istedikleri asıl partiye ulaşmaya çabalarken oldukça komik olaylar yaşanıyor. Günümüz gençliğini gerçeğe yakın ele alan bu filmin, gelecek 10 yılın en iyi gençlik komedi filmleri arasına girebileceği yüksek ihtimal.

7. Liseli Polisler

Amerikan polisiyesi ve aksiyonu bol kahkaha ile harmanlayan bu filmde, gizli bir görev gereği liseye geri dönmenin cazibesine kapılıp görevlerini yerine getirmekte oldukça zorlanan, bir o kadar da eğlenen Schmidt ve Jenko’nun komik anlarına tanıklık ediyoruz. Polis okulundan mezun olduktan hemen sonra, stajyerlik gereği kılık değiştirmek durumunda kalan bu iki arkadaşın yapmaları gereken tek şey, gönderildikleri okulda liselilerin arasına karışıp uyuşturucu ve alkol satışı, kullanımı gibi durumları raporlamaktır. Görevleri oldukça basit olmasına rağmen, lise hayatının güzel yanlarına kapılıp gerçekten liseli gibi davranmaya başlarlar. Başından sonuna kadar yüzünüzün güleceği ‘Liseli Polisler’ filmi, evde geçirdiğiniz kasvetli bir günü gençlik enerjisi ve eğlencesiyle doldurmaya hazır!

6. Arif V 216

Gülmeye Doyamayacağınız En İyi Komedi Filmleri

G.O.R.A hayranları için Cem Yılmaz’dan yeni bir film daha! Arif, Gora’dan Dünya’ya döndükten sonra, gayet sakin, kendi halinde, huzurlu bir hayat yaşamaya başlamıştır. Yaşamına bu kadar çok alışmışken, hiç beklemediği bir anda Robot 216 çıkıp gelir Dünya’ya! Arif, şaşkınlık üstüne şaşkınlık yaşar ve robotu geri dönmeye ikna etmeye çalışır, çünkü insanlar böyle bir durum görmeye alışık olmayacak ve huzur vermeyecektir. Robotu ikna edemeyince, bir zaman makinesiyle yolculuk ederek geçmişe gitmek zorunda kalırlar. 1969 yılına dönerler ve dönemin şartlarına adapte olmaya çalışırken aksilikler bir anda üst üste gelir. Arif ve Robot 216’yı geçmişte bekleyen büyük sürprizlere tanıklık edebilmeniz için, henüz filmi izlemediyseniz mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

5. Bana Masal Anlatma

Dolmuş şoförü Rıza, mahallede değer gören ve kalbi tertemiz olan bir gençtir. Adeta bir masal kahramanını andıran güzeller güzeli Ayperi ile tanıştıktan sonra hayatı tamamen değişir ve kaos başlar. Filmde, fazlasıyla sıradan bir mahalle içinde, güçlü dostlukların kanatları altında bu iki gencin hikayesi komedi biçiminde işleniyor. ‘Leyla ile Mecnun’un senaristi Burak Aksak’ın ilk uzun metrajlı filmi olan ‘Bana Masal Anlatma’, gülmeye doyamayacağınız en iyi komedi filmleri ve Türk yapımları içerisinde oldukça önemli bir yere sahip. İstanbul’un güzelliği ve mahalle samimiyetini en yalın ve en eğlenceli haliyle bu filmde görebileceğinizi garanti ediyoruz.

4. Çok Fena

Lise yıllarında birbirine bağımlı arkadaşlık geliştirip, üniversite zamanı yolları ayrılınca afallayan iki gencin ibretlik hikayesini en komik haliyle izlemeye var mısınız? Evan ve Seth, sosyal becerilerini geliştirmeyi başaramayan çok yakın iki arkadaştır. Aslında karakterleri birbirinden çok farklı olmasına rağmen, birbirlerini hem tamamlamakta hem de dengelemektedirler. Seth oldukça konuşkan ve çapkın, Evan ise bir o kadar içine kapanık bir karakterdir. Üniversite hayatına yeni atıldıkları zaman diliminde ayrı kalınca, her ikisi de sosyalleşmenin ve kızlara yanaşmanın yollarını ararlar, ancak bu süreçte çok fazla hatalar yaparlar. Onları zor durumda bırakan bu hatalar, filmi izlerken sizleri gülmekten kırıp geçirecek!

3. Bir Zamanlar Hollywood’ta

Gülmeye Doyamayacağınız En İyi Komedi Filmleri

Quentin Tarantino hayranlarının fazlasıyla ilgisini gören film, kendisinin dokuzuncu uzun metrajlı filmi olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca filmde başrol oynayan Leonardo di Caprio ve Brad Pitt ikilisinin yanı sıra, oldukça ünlü birçok ismin komedi kategorisinde birlikte yer alması son derece dikkat çekiyor. 1969 yılında Los Angeles’ta ‘hippilik’ akımının zirve yaptığı dönemde, eski vahşi batı oyuncusu Rick Dalton (Leonardo di Caprio), kariyerini canlandırmak için hem dublörü hem de en iyi arkadaşı olan Cliff Booth (Brad Pitt) ile birlikte Hollywood’a seyahat eder. Kariyerinin geleceği için, yeni komşusu olan ünlü aktris Sharon Tate ve eşi ile arkadaşlık ilişkisi kurmayı planlar. Ancak, zaman içerisinde Hollywood’un değişen yüzü onları oldukça şaşırtır ve bize de karşı konulamaz bir eğlence çıkar!

2. Aile Arasında

Uzun ilişkileri tesadüfen aynı gün içerisinde son bulan vokalist Solmaz ve nevrotik Fikret yine tesadüfen komik bir olay örgüsü içerisinde tanışırlar. Solmaz’ın kızı, Adanalı sevgisiyle evlenmeye karar verince, son derece dağınık olan ailesine düzgün bir görüntü kazandırmak isteyen Solmaz, Fikret’ten yardım ister. Aile rolü yapmaya çalışırken pek çok açık veren bu ikili, gülmeye doyamayacağınız komik olaylara sebep olurlar. Başrolde Engin Günaydın ve Demet Evgar’ın yer aldığı 2017 yapımı filmde, istikrarlı olarak güldüğümüz daha başka ünlü oyuncular da bulunuyor. Henüz izlemediyseniz, son derece kalite kokan bu filmi izlemenizi tavsiye ederiz.

1. PK

Gülmeye Doyamayacağınız En İyi Komedi Filmleri

Gülmeye doyamayacağınız en iyi komedi filmleri başlığı altında sizlere önerebileceğimiz 1 numaralı bu filmde, bir uzaylının kendi gezegeninden Dünya’ya, kendisine verilen bir araştırma görevi için yolculuk etmesi ve insanların inançları karşısında yaşadığı kafa karışıklığı ele alınmaktadır. Görevini tamamladığında geri dönebilmesi için kendisine uzay gemisinin uzaktan bir kumandası verilmiştir, bu kumanda olmadan gezegenine dönmesi mümkün olmayacaktır. Uzaktan kumandasının bir hırsız tarafından çalınması üzerine, kaybettiği bu değerli parçayı bulmaya çabalarken bütün Tanrılara tek tek dua etmeye ve her dinden insanı tanımaya başlar. Onun bu durumunu gören insanlar ona PK (sarhoş) lakabını takarlar ve dünyadaki ismi PK olarak anılmaya başlar. Günlerden bir gün uzaylı, “Kayıp Tanrı” broşürü dağıtırken, televizyon muhabiri olan Jaggu’nun ilgisini çeker. İkilinin tanışmasıyla olaylar daha da eğlenceli bir hal almaya başlar. İnançlarımızda ve insan ilişkilerimizde verdiğimiz kararları ve yaptığımız hataları sorgulayacağımız bu film, en derin gerçekliğimize oldukça mizahi bir yönden yaklaşıyor.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
Beğen Beğen
3
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
İlginç İlginç
0
İlginç
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!