Grafikerler Buraya: En İyi Photoshop Programları

2 dk okuma süresi


8
28 Paylaşım, 8 puan

Photoshop dijital ortamdaki herhangi bir resmin renk, boyut, biçim, kontrast, ışık gibi özelliklerinde değişiklik yapabileceğiniz dünyanın en popüler programıdır. Photoshop programıyla grafiklerinizi ve fotoğraflarınızı kullanacağınız alana göre istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Photoshop’un kullanımının basit ve uygulanabilecek ayarlarının fazla olmasıyla herkesin ilgisini çekmiştir. Hayal gücünüzü kullanarak, orijinal tasarımlar üretebilir ya da var olan resimlerinizi yeniden düzenleyerek çok güzel çalışmalar ortaya çıkarabilirsiniz. Bizde sizler için kullanabileceğiniz photoshop ve alternatif programları araştırdık. İşte en iyi photoshop programları listemiz!

1. Adobe Photoshop

En İyi Photoshop Programları

Adobe Photoshop, ücretsiz photoshop programları arasında profesyonel olarak ilerlemek isteyenlerin en çok tercih ettiği programlardan biridir. Programın Türkçe versiyonunun olmasının da tercih sebebi olması ile birlikte kullanıcılara büyük kolaylık sağlamaktadır. Programın ilham verme konusunda başarılı, dijital görüntü işleme, düzenleme ve profesyonel rötuş menüsü sayesinde özgün tasarımlara imza atacağınıza eminim.

2. GIMP

Linux temelli olan Gimp ile görsellerinizi istediğiniz düzenlemeleri yapabilirsiniz. En faydalı yeteneklerinden biri “Mühür Efekti” geliştirme becerisi ile görselinizde istediğiniz efektlere yer verip, orijinalleştirebilirsiniz.

3. Photoscape

En İyi Photoshop Programları

Ücretsiz fotoğraf düzenleme programları arasında yer alan pratik ve kullanışlı bir fotoğraf editleme programı olan Photoscape, görsellerinizde istediğiniz değişikliği yapmanız mümkün. Görselinizde yapmış olduğunuz ayarları değiştirmeniz ve kaydetmeniz durumunda, görselinizin orijinal halini ”Orijinal” adlı bir klasörde saklamaktadır.

4. Fotor

Fotor programı kaliteli filtreleriyle fotoğraflarınızı adeta ışıldatabilir. Görsellerinize eski ve canlı renk ayarlamaları yaparak, farklı bir boyut katabilirsiniz. Bu programın en güzel tarafı ise görselleri seçtikten sonra toplu olarak filtre ekleyebiliyorsunuz.

5. Sumopaint

En İyi Photoshop Programları

Bu program yalnızca PNG ve JPG dosyalarını açarak, üzerinde düzenlemeler yapıp onları geliştirebilmenize imkan sağlıyor. Ücretsiz sürümünü indirebilir ve bu program, sizin için bir diğer Photoshop alternatifi olabilir.

6. Pixlr

Bu program ile görsellerinizi özgün birer tasarım haline getirebilirsiniz. Görsellerinize efektler ekleyerek, kırpma, boyutlandırma, renk, parlaklık ayarları gibi işlemleri kolayca yapabileceğiniz kapsamlı düzenleme özellikler bulunuyor.

7. Corel

En İyi Photoshop Programları

Hem uzmanlar hem de acemiler için uygun olan bu program, güçlü efektler ve düzenleme araçları, yüz tanıma ve vektör çizim araçları gibi bir çok özelliği sizlere sunmaktadır.

8. PicMonkey

Kullanımı kolay bir diğer program olan PicMonkey, görsellerinizi eğlence amaçlı düzenlemenize olanak sağlar. PicMonkey ile görsellerinize efektler ekleyebilir, döndürüp kırpabilir ve yeniden boyutlandırabilirsiniz.

9. Paint. NET

Paint.NET, ücretsiz bir programdır aynı zamanda oldukça basit ve hızlı bir fotoğraf düzenleyicisidir. Windows 7’den bildiğimiz Paint programının biraz daha gelişmiş halidir.

10. Polarr

En İyi Photoshop Programları

En iyi photoshop programları arasında sizler için seçtiğimiz bir diğer program Polarr. Görsellerinizin tüm ayrıntılarını düzenlemek için geliştirdiği otomatik geliştirme araçları ve filtreler sayesinde özgün tasarımlara imza atabilirsiniz.

Daha önce hazırladığımız En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları yazımıza göz atabilirsiniz! Ayrıca yukarıda listelediğimiz programlardan kendiniz için uygun olanı seçip, görsellerinizi özgün birer tasarımlar haline getirerek fark yaratabilirsiniz.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
7
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!