Google Translate Yenilendi

1 dk okuma süresi


10
7 Paylaşım, 10 puan
Google Translate Yenilendi
Google Translate Yenilendi

Yaklaşık 10 yıldır hizmet veren Google Translate yenilendi! Google, son güncellemesi olan Nöral Makine Çevirisi teknolojisini hayata geçirdiğini duyurdu. Google Translate, artık Türkiye’nin de işine yarayacak.

Google Translate, düzenli olarak kendini geliştirip, yeni diller ekliyordu. 103 farklı dilde hizmet veren sistem, makine çevirisi yaptığı için yine de bazı dillerde çok etkili değildi ve eksikleri vardı.

Google Türkçe Çeviri Daha Başarılı!

İngilizce, İspanyolca, Almanca gibi daha yaygın dillerde başarılı olsa da, Google Translate Türkçe konusunda başarılı çeviriler sunamıyordu ve cümleler çoğunlukla hatalı oluyordu.

Bugünlerde Google tarafından “Nöral Makine Çevirisi” resmen duyuruldu. Toplamda 8 dil için hizmete sunuldu. En güzel yanı ise İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Portekizce, Çince, Japonca ve Korece yanında Türkçe de bulunuyor.

Oldukça önemli olan bu adım sayesinde Google Translate rakiplerini açık ara geride bırakırken, Türkçe-İngilizce çevirilerde de büyük kolaylık sağlıyor. Her ne kadar İngilizce’den Türkçe’ye çeviri konusunda hâlâ eksikler olsa da, Türkçe’den İngilizce’ye çeviri yaparken yeni Google Translate neredeyse kusursuza yakın bir hizmet sağlayacak.

Türk kullanıcılar geçmiş yıllarda sıklıkla Google Translate’i kullansa da, genellikle cümle çevirilerinde ortaya komik sonuçlar çıkıyordu ve başarılı olamıyordu. Şimdi ise Nöral Makine Çevirisi ile Google Translate diğer sözlüklerin önünü alacağa benziyor.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
6
Beğen
Mutlu Mutlu
10
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?

Sadece dergiCE yazarları sağ tıklayabilir, emeğe saygı lütfen :)