Google Translate Yenilendi


GOOGLE TRANSLATE
GOOGLE TRANSLATE

Yeni güncelleme ile Google Translate, artık Nöral Makine Çevirisi teknolojisiyle hizmet veriyor. Bu teknoloji en çok da Türkiye’nin işine yarayacak.

Yaklaşık 10 yıldır hizmet veren Google Translate, düzenli olarak kendini geliştirip yeni diller ekliyordu. Bugün 103 farklı dilde hizmet veren sistem, makine çevirisi yaptığı için yine de bazı dillerde çok etkili değildi ve eksikleri vardı.

Artık Türkçe Çeviriler Daha Başarılı!
İngilizce, İspanyolca, Almanca gibi daha yaygın dillerde başarılı olsa da, Google Translate Türkçe konusunda başarılı çeviriler sunamıyordu ve cümleler çoğunlukla hatalı oluyordu.

Bugünlerde Google tarafından ‘Nöral Makine Çevirisi’ resmen duyuruldu. Toplamda 8 dil için hizmete sunuldu. En güzel yanı ise İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Portekizce, Çince, Japonca ve Korece yanında Türkçe de bulunuyor.

Oldukça önemli olan bu adım sayesinde Google Translate rakiplerini açık ara geride bırakırken, Türkçe-İngilizce çevirilerde de büyük kolaylık sağlıyor. Her ne kadar İngilizce’den Türkçe’ye çeviri konusunda hâlâ eksikler olsa da, Türkçe’den İngilizce’ye çeviri yaparken yeni Google Translate neredeyse kusursuza yakın bir hizmet sağlayacak.

Türk kullanıcılar geçmiş yıllarda sıklıkla Google Translate’i kullansa da, genellikle cümle çevirilerinde ortaya komik sonuçlar çıkıyordu ve başarılı olamıyordu. Şimdi ise Nöral Makine Çevirisi ile Google Translate diğer sözlüklerin önünü alacağa benziyor.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
6
Beğen
Mutlu Mutlu
10
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç
Dijital Derginiz
Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde makalelerinizi dergiCE'de paylaşarak, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim