Google Translate Türkçe Dil Paketi!


Google’ın çeviri hizmeti olan Google Translate, sisteme entegre edilebilen özelliği sayesinde, fotoğrafları anında metne dönüştürerek bunları istenilen dile çevirebiliyor. Yeni yapılan güncellemesi ile Google Translate, artık Türkçe dil desteğine de kavuştu.

Özellikle yurt dışına çıkan kişilerin adres tabelalarını, restoran ve diğer mekanlardaki yazıları -kısıtlı da olsa- istenilen dile çevirebilecekler. Bu desteği sağlayan Google Translate, ilk başlangıçta İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça ve Portekizce olmak üzere 7 dilde hizmet verilirken, Türkçe de dahil artık 20 yeni dilde çeviri yapılabilecek.

Toplam 37 dil desteğiyle gelen yeni güncellemeyi yükleyen kullanıcılar, internete girmek zorunda kalmayacaklar. Uygulamanın ayarlar bölümünden indirebileceğiniz dil paketleri ile artık internete bağlanmadan desteklenen dillerin çevirilerini, çevrimdışı olduğunuz zamanlarda dahi kullanabileceksiniz. İsterseniz her biri 2 MB olan dil paketini yükleyebilir, isterseniz temel dil paketini indirerek tüm dillere çeviri yapma özelliğine sahip olabilirsiniz. Ayrıca uygulama gerçek zamanlı konuşma çevirisi de yapabiliyor ve popüler dillerdeki canlı görüşmeler, SMS konuşmaları anında tanınıyor. Bunlar anında metin olarak istenilen dile translate edilebiliyor.

Güncelleme henüz iOS ve Android için uygulama mağazalarında yayınlanmış değil. Önümüzdeki günlerde yayımlanması beklenen güncellemeyi, Türkçe olarak akıllı cihazlarınızda kullanmak istiyorsanız, Android için uygulamanın yeni sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
6
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Dijital Derginiz
Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde makalelerinizi dergiCE'de paylaşarak, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Türkçe, Ural Altay dil grubunun Altay dilleri ailesinde dünyadaki en çok konuşulan 5. dil durumundadır. Türkçe’yi Doğu Türkistan’dan Kuzey Kıbrıs’a kadar çoğunluğu Orta Asya’da olmak üzere 220.000.000 insan konuşuyor. Bi zahmet google, bu duruma el atsın 😉

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim