Gelecekte Trend Olacak 5 Meslek


Hepimiz çocukken “büyüyünce ne olmak istiyorsun?” sorusunu duymuşuzdur. Çoğumuz belirli gözde meslekleri istiyorduk. Evet, bizlere göre gelecekte trend olacak 5 meslek listesini sizler için yaptık.

Oysa şimdilerde seçenekler daha çok. Belirli kalıplaşmış seçeneklerden uzaklaşıp, daha geniş düşünebiliriz. Gelecek yıllarda trend olacak meslekler nelerdir? Bu sorunun ardından, severek yapacağınız gözde mesleğinizi belirleyiniz.

 1. 1 Yazılım Mühendisliği ve Analistliği

  17
  Teknoloji hızla ilerliyor ve herkesin evinde teknolojik bir alet mutlaka yerini alıyor. Artık internetle ilişkisi olmayanı çağ dışı ilan edip, kovalıyor herkes.. Hal böyle olunca da internet gereksiz verilerle dolup, taşıyor. İşte teknoloji uzmanları burada devreye girecek. Yapay Zeka Uzmanlığı, Veri Analistliği, İnternet ve Ağ Teknolojileri Güvenliği, Bilgi Teknolojileri Yönetimi, Dijital Yayıncılık, Bulut Sistemleri Uzmanlığı, Drone Pilotluğu, Robot Uzmanlığı gibi...
 2. 2 Enerji Mühendisliği

  17
  Çağımızın en büyük sorunlarından birisi enerji. Her alanda ve bölgede ihtiyaç duyulan enerjiyi, doğal kaynaklardan kolayca elde edebilmemiz için tasarlanmış meslekler, gelecekte kendine büyük yer edinecek. Hatta şimdilerde bu mesleğin mimari bölümü dahi açılmıştır.
 3. 3 Dijital Pazarlama & Sosyal Medya Uzmanlığı

  17
  Şirketlerin yaygın olarak kullandığı sosyal medya hesaplarında, rakipleriyle rekabet etmelerini sağlayacak uzmanlar kaçınılmaz hale gelecek.
 4. 4 Tasarım / Oyun / Uygulama Geliştirici

  17
  Mobil cihazların ve bilgisayarın yaygın kullanımı sayesinde, eğer bir fikriniz varsa gelecekte zengin olabilirsiniz. Yapmanız gereken şey: yeni bir şey bulmak!
 5. 5 Gen Haritacılığı

  17
  Bilimle ilgilenenler için güzel bir haber! Gelecekte gen şifreleri iyice çözülmeye başlandığında kişiye özel tedavi ve uygulamalar geliştirebilecek olan gen haritacıları da önemli bir yere sahip olacaklar.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
25
Beğen
Mutlu Mutlu
13
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim