Gelecekte Trend Olacak 5 Meslek

1 dk okuma süresi


10
11 Paylaşım, 10 puan

Hepimiz çocukken “büyüyünce ne olmak istiyorsun?” sorusunu duymuşuzdur. Çoğumuz belirli gözde meslekleri istiyorduk. Evet, bizlere göre gelecekte trend olacak 5 meslek listesini sizler için yaptık.

Oysa şimdilerde seçenekler daha çok. Belirli kalıplaşmış seçeneklerden uzaklaşıp, daha geniş düşünebiliriz. Gelecek yıllarda trend olacak meslekler nelerdir? Bu sorunun ardından, severek yapacağınız gözde mesleğinizi belirleyiniz.

 1. Gelecekte trend olacak 5 meslek
  dergiCE
  18
  Teknoloji hızla ilerliyor ve herkesin evinde teknolojik bir alet mutlaka yerini alıyor. Artık internetle ilişkisi olmayanı çağ dışı ilan edip, kovalıyor herkes.. Hal böyle olunca da internet gereksiz verilerle dolup, taşıyor. İşte teknoloji uzmanları burada devreye girecek. Yapay Zeka Uzmanlığı, Veri Analistliği, İnternet ve Ağ Teknolojileri Güvenliği, Bilgi Teknolojileri Yönetimi, Dijital Yayıncılık, Bulut Sistemleri Uzmanlığı, Drone Pilotluğu, Robot Uzmanlığı gibi...

 2. dergiCE
  18
  Çağımızın en büyük sorunlarından birisi enerji. Her alanda ve bölgede ihtiyaç duyulan enerjiyi, doğal kaynaklardan kolayca elde edebilmemiz için tasarlanmış meslekler, gelecekte kendine büyük yer edinecek. Hatta şimdilerde bu mesleğin mimari bölümü dahi açılmıştır.

 3. dergiCE
  18
  Şirketlerin yaygın olarak kullandığı sosyal medya hesaplarında, rakipleriyle rekabet etmelerini sağlayacak uzmanlar kaçınılmaz hale gelecek.

 4. dergiCE
  18
  Mobil cihazların ve bilgisayarın yaygın kullanımı sayesinde, eğer bir fikriniz varsa gelecekte zengin olabilirsiniz. Yapmanız gereken şey: yeni bir şey bulmak!

 5. dergiCE
  18
  Bilimle ilgilenenler için güzel bir haber! Gelecekte gen şifreleri iyice çözülmeye başlandığında kişiye özel tedavi ve uygulamalar geliştirebilecek olan gen haritacıları da önemli bir yere sahip olacaklar.


Nasıl Tepki Verirdiniz?

Beğen Beğen
26
Beğen
Mutlu Mutlu
14
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
9
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir