Gelecekte Trend Olacak 5 Meslek

1 dk okuma süresi


1
11 Paylaşım, 1 puan

Hepimiz “ne olmak istiyorsun / ne olacaksın?” sorularını elbet duymuşuzdur. Hatta bazen kendimize dahi sorduğumuz olmuştur. Çoğumuz belirli gözde meslekleri istiyorduk. Ama bazen her şey planladığımız gibi gitmeyebilir. Oysa şimdilerde seçenekler daha çok. Bunun daha önce listelediğimiz internetten para kazanma yolları yazısına göz gezdirebilirsiniz. Belirli kalıplaşmış seçeneklerden uzaklaşıp, daha geniş düşünebiliriz. Gelecek yıllarda trend olacak meslekler nelerdir? Bu sorunun ardından, severek yapacağınız gözde mesleğinizi belirleyiniz.

1. Yazılım Mühendisliği ve Analistliği

Gelecekte trend olacak 5 meslek

Teknoloji hızla ilerliyor ve herkesin evinde teknolojik bir alet mutlaka yerini alıyor. Artık internetle ilişkisi olmayanı çağ dışı ilan edip, kovalıyor herkes.. Hal böyle olunca da internet gereksiz verilerle dolup, taşıyor. İşte teknoloji uzmanları burada devreye girecek. Yapay Zeka Uzmanlığı, Veri Analistliği, İnternet ve Ağ Teknolojileri Güvenliği, Bilgi Teknolojileri Yönetimi, Dijital Yayıncılık, Bulut Sistemleri Uzmanlığı, Drone Pilotluğu, Robot Uzmanlığı gibi…

2. Enerji Mühendisliği

Çağımızın en büyük sorunlarından birisi enerji. Her alanda ve bölgede ihtiyaç duyulan enerjiyi, doğal kaynaklardan kolayca elde edebilmemiz için tasarlanmış meslekler, gelecekte kendine büyük yer edinecek. Hatta şimdilerde bu mesleğin mimari bölümü dahi açılmıştır.

3. Dijital Pazarlama & Sosyal Medya Uzmanlığı

Sosyal Medya Uzmanlığı

Şirketlerin yaygın olarak kullandığı sosyal medya hesaplarında, rakipleriyle rekabet etmelerini sağlayacak uzmanlar kaçınılmaz hale gelecek. Sosyal medya yönetimini kolaylaştıran programlar yazımızı inceleyebilirsiniz.

4. Tasarım / Oyun / Uygulama Geliştirici

Tasarım / Oyun / Uygulama Geliştirici

Mobil cihazların ve bilgisayarın yaygın kullanımı sayesinde, eğer bir fikriniz varsa gelecekte zengin olabilirsiniz. Yapmanız gereken şey: yeni bir şey bulmak!

5. Gen Haritacılığı

Gen Haritacılığı

Bilimle ilgilenenler için güzel bir haber! Gelecekte gen şifreleri iyice çözülmeye başlandığında kişiye özel tedavi ve uygulamalar geliştirebilecek olan gen haritacıları da önemli bir yere sahip olacaklar.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
1
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?