Gelecek Strateji Oyunları


Gelecek Strateji Oyunları
Gelecek Strateji Oyunları

2019 yılında çıkacak / gelecek strateji oyunları:

1- RimWorld

Dünya dışı bir sömürgeyi denetlediğiniz bilim kurgu dünyasında bir strateji oyunudur. RimWorld’ün öyküsü, insanlığın birçok yabancı yıldız sistemini kolonileştirdiği bir gelecekte gerçekleşir. Ancak birbirlerinden o kadar uzakta bulunurlar ki, sakinleri kimseye değil kendilerine güvenemezler. Bizim görevimiz ise, gelişimini sürdürmek ve üssümüze güvenliği sağlamak için hayatta kalan bir uzay gemisinin bir grup koloni üzerinde komutasını sağlıyoruz. Her bir koloniste kendi yeteneklerine uygun bir görev vermeliyiz.

2- Age of Empires IV

Gerçek zamanlı strateji oyunlarından ünlü Age of Empires 4 tam teşekküllü bir şekilde sunuldu. Bu destan, tarihinin en önemlilerinden biri olarak kabul edilir. Age of Empires IV’ün mekaniği, seleflerine sadıktır. Oyuncu, çeşitli uygarlıklardan (Avrupa, Asya ve Arap ülkeleri dahil) birinin kontrolünü ele geçirir ve bunu evrim sonrası aşamalarda yönetir. Oyun sırasında oyuncu kaynakları topluyor, yeni binalar inşa ediyor ve güçlü ordular yaratıyor.

3- Project Hospital

Proje Hastanesi, Oxymoron Games tarafından geliştirilen bir oyundur. Oyuncuların sanal bir hastaneyi yönetmesini sağlayan strateji oyunudur.

4- Anno 1800

Anno 1800 oyunu, insanlık tarihine dayanan yüzlerce yıl öncesi yaşanan krizlere benzer, müreffeh bir metropolün kurulması için adeta bir başkan gibi stratejik adımlar atıyorsunuz. Kaynak toplamak, yeni binalar inşa etmek ve şehir altyapısının hızla gelişmesine izin vermek için karmaşık ticaret ilişkileri oluşturmak zorunda kalan bir avuç insan tarafından işgal edilmiş küçük bir yerleşim yeriyle başlıyor. Oyun sırasında, aynı zamanda yerleşimcilerin ihtiyaçlarına yönelmelisiniz ve kriz zamanlarında mal ticareti yaparak veya vergileri artırarak harcanabilecek bütçeyi uygun bir şekilde dengelemelisiniz.

5- Ancient Cities

Şehir inşaatçıları için zenginleştirilmiş gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Neolitik çağda yaşayan bir kabile lideri olarak oyuna başlıyorsunuz. Görevleriniz kabile üyeleri için yırtıcılara karşı korumak ve yeterli miktarda yiyecek elde etmektir. Zor dönemlerde, topladığınız malzemeleri akıllıca dağıtmalısınız. Örneğin, gıdalar doğal olarak zamanla çürür, azalır. Ani iklim değişiklikleri ve doğal afetler sonucunda işler karışabilir.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
1
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç
Dijital Derginiz
Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde makalelerinizi dergiCE'de paylaşarak, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim