Geleceğe Yön Ver!


Geleceğe Yön Ver!
Geleceğe Yön Ver!

Bireylerin genelinde görülebilecek “Gelecek Kaygısı” özellikle genç nüfus üzerinde büyük bir baskı ve stres yaratmaktadır. Geleceğinden kaygı duyan ve içinde bulunduğu zamanı yaşayamayan bireyler, devamlı bu kaygısına cevap arayışı içindedirler. Geleceğine sahip olmak için geleceğe yön ver!

İnsanlar, geçmişindeki pişmanlıkları ile gelecekteki tereddütlerinden dolayı, bulunduğu anı yaşayamazlar. Çözüm olarak da denilebilir ki: dün senin elinden çıktı, yarın ise garanti değil, ne olacaksa onu göreceksin. Öyleyse bugünkü yaşadığınız her anı değerlendirin… Ve anı yaşayın!

Üretken ve yaratıcı toplumlar, genç bireylerini en etkili biçimde kullanabilen toplumlardır. Genç bireyler de, kafa rahatlığını sağlamak için kendilerini geliştirmek zorundadır. Fakat gelecek korkusuna takılmadan istediğiniz mesleği ve eğitimi de seçebilmelisiniz!

Bu önerileri dikkate aldığınız sürece hem kişisel gelişim, hem de toplumsal gelişime katkınız artacaktır. Kolay gelsin 🙂

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
6
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
16
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Dijital Derginiz
Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde makalelerinizi dergiCE'de paylaşarak, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim