Fotoğraflarımızı nasıl saklıyoruz?


Fotoğraf Depolama
Fotoğraf Depolama

Bulut hizmetleri her ne kadar bizlerle birlikte olsa da bazı kullanıcılar depolama çözümlerine mesafeli yaklaşabiliyor. Bunun başında güvenliklerini düşünenler ve bahsini ettiğimiz teknolojiden haberdar olmayanlar gelmektedir.

Araştırma şirketi olan Suite 48 Analytics, gerçekleştirdiği bir çalışma ile birlikte akıllı telefonlarımız ile çektiğimiz fotoğraflarımızı nasıl depoladığımızı paylaşıyor. Araştırmada 25-44 yaş arasında kimlerin telefonları ile fotoğraf çektiği detaylandırılırken, 25-29 yaş grubu arasında bu işlemi yapanların oranı %34 olarak belirlenmiş.

Rapora göre katılımcıların yarısı, bazı fotoğraflarını Bulut ile sakladığını söylerken, %16’lık kısım akıllı telefonları ile çektikleri fotoğrafların tamamını bu teknoloji ile depoladıklarını söylemiş. Katılımcıların %43’ü ise bu işlemi “fotoğrafları silinirse” diyerek gerçekleştirmiş bulunmakta.

%28’lik kısım fotoğraflara birden çok cihazdan ulaşabilmek için %20’si ücretsiz depolama seçeneği adına bu yola başvurmuş. Sadece “en özel ve en önemli” fotoğraflarını saklayanların oranı ise %37.

Katılımcıların %39’u mahrem diye tanımladıkları fotoğraflarının çalınması ihtimaline karşı Bulut depolamayı tercih etmediklerini söylerken, %32’si bu servislerin ne gibi artıları olduğunu bilmediklerini dile getirdiler.

Kısacası akıllı telefon sahiplerinin büyük bir kısmı özel olsun veya olmasın, fotoğraflarını Bulut ile saklamayı tercih etmişler.

Bulut depolama hizmeti veren isimler ise Google Drive (%30), Dropbox (%29) ve iCloud (%22) olarak sıralanmış. Flickr’ı tercih edenlerin oranı %7 iken, Microsoft servisi ise SkyDrive sadece %6’lık kesime desteğini sunabilmiştir.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
5
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Dijital Derginiz
Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde makalelerinizi dergiCE'de paylaşarak, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim