Facebook Çapraz Mesajlaşma Dönemi Başlıyor!

2 dk okuma süresi


7
10 Paylaşım, 7 puan
Facebook Çapraz Paylaşım Nedir?
Facebook Çapraz Paylaşım Nedir?

Facebook, sahibi olduğu Messenger, Instagram ve WhatsApp uygulamaları arasında çapraz paylaşım özelliğini aktif hale getirmeyi planlıyor. Peki, Facebook’un alt yapısını oluşturduğu bu çapraz paylaşım stratejisi nedir? Bilmeyenler için kısaca incelemeye başlayalım…

Facebook Çapraz Paylaşım Stratejisi Nedir?

Her geçen gün otomasyonuna eklediği yeni bir özelikle Facebook kullanıcılarını şaşırtıyor. Bu özellikler, kimi zaman hesabı yönetenlerin, kimi zaman da kullanıcıların işini kolaylaştırmak adına yardımcı vazifesi görüyor. Çapraz paylaşım stratejisi, Facebook Business Manager kullanan işletmeleri kapsamaktadır. Facebook Business Manager’e dahil olan herhangi bir sayfada yayına verilen videolar, “Çapraz Paylaşım” özelliği sayesinde yeniden yükleme gereği duymadan diğer sayfalarda da kullanılabilir hale gelebiliyordu. Merak edenler ayrıntılı bilgi için: https://business.facebook.com adresini ziyaret edebilir.

Facebook şimdi de sahibi olduğu Messenger, Instagram ve WhatsApp uygulamaları arasında çapraz mesajlaşma sistemini kurmak için kolları sıvadı. Çapraz mesajlaşma özelliği hizmete açıldığında her bir servis tek başına uygulama olarak işlev görmeye devam edecek.

Yalnızca bununla da sınırlı değil! Facebook, tüm uygulamalarda geçerliliğe sahip bir alt yapı çalışmasını masaya yatırarak, tek bir uygulamayı kullanan kişi veya kişilerin Facebook ekosistemindeki diğer kullanıcılarla temas kurmasını sağlayacak. Üstelik tüm uygulamalarda çapraz mesajlaşma esnasında uçtan uca şifreleme yöntemi kullanılabilecek.

Hızlı, basit ve güvenilir mesajlaşma özelliği yolda!

Facebook, planlanan özelliğin ne zaman hayata geçirileceğine ilişkin bir açıklama yapmadı. Ancak bir Facebook yetkilisi yaptığı açıklamada, en iyi mesajlaşma deneyimini sunmak istediklerini ve insanların mesajlaşmanın hızlı, basit, güvenilir ve özel olmasını talep ettiklerini söyledi. Mesajlaşma uygulamalarının çoğunu uçtan uca şifreli yapmak üzerine çalıştıklarını ve kullanıcıların ağlar arasında arkadaşlarına ve ailelerine erişimini kolaylaştırmak için yeni yollar denediklerini ekledi.

Sizin de tahmin edebileceğiniz gibi bunun nasıl çalışabileceğine ilişkin düğümleri çözmek üzere başlatılan bu uzun süreç esnasında çok fazla efor sarf ediliyor.

Çapraz mesajlaşma özelliği, Facebook’un sahibi olduğu uygulamalar içinde etkileşimi artırmayı hedefliyor. Bu noktada Facebook’un daha evvelde, öne çıkan verilerini “uygulama ailesi” başlığı altında topladığını hatırlatmış olalım.

Apple’a rakip geliyor!

Facebook’un geliştireceği bu çapraz mesajlaşma özelliği, Apple’ın iMessage ve Google’ın mesajlaşma servisleriyle rekabet edeceğini de kestirebiliyoruz.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
12
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
5
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?

Sadece dergiCE yazarları sağ tıklayabilir, emeğe saygı lütfen :)