Evinizde Fark Yaratacak 7 Dekoratif Değişiklik

3 dk okuma süresi


13
12 Paylaşım, 13 puan

Yaşam koşullarımız, hayatımız, yaşadığımız yer karakterimizi ve gündelik yaşamdaki psikolojimizi en çok etkileyen faktörlerdendir. Öyle ki, yaşayacağımız evi seçerken önce görsel açıdan değerlendirir, sonra diğer kriterlerimizi gözden geçirerek kararımızı veririz. Yalnız sevdiğimiz insanlarla paylaşacağımız bu özel yaşam alanının bize huzur vermesi, sıcak ve samimi bir ortam olması daha mutlu ve dinç hissetmemizi sağlayacaktır. Sizlere evinizde fark yaratacak 7 dekoratif değişiklik önerimizi aşağıda sıraladık. Evini dekore etmek isteyenlerin imdadına yetişen bu ipuçlarını gelin birlikte inceleyelim!

1. Evinizi Abajurlar İle Aydınlatın!

Evinizde Fark Yaratacak 7 Dekoratif Değişiklik

Evimizi güzelleştirmek ve dekorasyon dediğimizde dikkat edilmesi gereken ilk nokta şüphesiz ki aydınlatmadır. Aydınlatmada aşırıya kaçılmaması çok önemlidir. Çünkü doğal olmayan fazla ışık, gözleri gereksiz yormakla birlikte insanlar üzerinde negatif bir etkiye sahiptir. Birçok çalışan insan için atlanmaması gereken ve bir evin nasıl göründüğünü en çok etkileyen şey ışıktır. Çok abartılmadan, loş tabiriyle ifade edilen aydınlatma sizleri rahatsız etmeyecek ve misafirlerinize de sempatik gelecek, daha sıcak bir ortamda olduklarını hissettirecektir. Bu ışıklandırmayı sağlayabileceğiniz alternatiflerden biri evinizin köşelerine yerleştireceğiniz abajurlar olabilir. Evinize hem şık hem de sıcak bir görüntü vermenize yardımcı olacaktır. Bahçeleriniz için ise bahçeler için üretilmiş olan ışıklandırmaları tercih ederek keyifli yaz akşamlarını mükemmel bir aydınlatma ile bahçenizde daha keyifli hale getirebilirsiniz.

2. Küçük Bir Okuma Köşesi Hazırlayın!

Evinizi Daha Güzel Hale Getirmeniz İçin İpuçları

Küçük bir kitaplık, nostaljik bir koltuk ve bir sehpa ile evinizde harika bir okuma köşesi hazırlayabilir, kahvenizi yudumlarken okumanın tadını çıkarabilirsiniz. Bu şık köşeyi düzenlerken ev ya da bahçe seçiminize göre yaratıcılığınızı kullanarak küçük mumlar, ufak bir dergilik ve çeşitli bitkiler de kullanarak bu alanı evinizin en sempatik noktası haline getirebilirsiniz.

3. Hatıralarınızı Sergileyin!

Aile büyüklerinizden kalan, sizde hatırası olan anıları bir araya toplayarak evin çeşitli yerlerine serpiştirerek büyük ailenizi misafirlere yansıtabilirsiniz. Bir çerçeve, bir saat, eski bir kaset ya da bir kilim bile olabilecek bu anılar, yaratıcılığınızla birleştiğinde eminiz ki ortaya son derece güzel şeyler çıkacaktır. Ayrıca hatıralarınız arasına saksı ve benzeri bir bahçe ögesi de yerleştirirseniz istediğiniz o nostaljik havayı daha pozitif bir şekilde yansıtabilir, çok şık ve dikkat çekici bir hava yakalayabilirsiniz.

4. Yastıklarınız İçin Güzel Bir Fikrimiz Var!

Hepimizin eskiden çok sevip artık giyemediği, ama atmaya da kıyamadığı kazaklar dolaplarımızda öylece durur. Evimizi güzelleştirmek işte tam da bu vazgeçemediğimiz kazaklarımızla mümkün. Eskiden kalan ve vazgeçemediğimiz bu kazaklarımız birkaç küçük dikiş yöntemi ile güzel yastık kılıflarına dönüşse koltuklardaki yerini alsa daha orijinal olmaz mı sizce de? Samimi bir hava veren bu yastıklarınıza tüm konuklarınız bayılacak!

5. Koridorlarınızı Boş Bırakmayın!

Eve ilk girişinizde sizi karşılayacak olan koridorda duvarları iyi değerlendirirseniz eviniz daha hoş bir görüntüye kavuşarak daha ilk adımda dikkatleri üzerine çekecektir. Duvarlarınıza hoş çerçeveler, evinizdeki mobilyalarınızla uyumlu şık tablolar veya yerlere koyacağınız hoş birkaç mum sayesinde harika bir koridora sahip olabilirsiniz.

6. Çiçekler Samimi Ortamın İlk Şartı!

Evinizde Fark Yaratacak 7 Dekoratif Değişiklik

Evimizi güzelleştirmek denince aklımıza ilk gelen şeylerden biri de şüphesiz bitkilerdir. Herkesin zevk ve tercihine göre değişebilecek olan çiçek seçimi önemli olduğu gibi bir evin şık olmasına en çok etki eden dekorasyon malzemelerindendir. Evinize canlı çiçekler bakarak samimi ve huzur veren bir atmosfere sahip olabilirsiniz. Hatta çiçeklerinizi balkonunuzda da besleyerek, dostlarınızla muhabbetlerinize daha güzel bir atmosfer sunabilirsiniz.

7. Battaniyeleriniz Elinizin Altında Olsun!

Evinizde Fark Yaratacak 7 Dekoratif Değişiklik

Evinizdeki battaniyeleri katlayıp sadece ihtiyaç olduğunda ortaya çıkarmak yerine ortada bırakmaya çalışabilirsiniz. Örneğin mevsime göre ince ya da kalın battaniyelerinizi koltuğunuzun üzerine atarak hoş bir tarz yakalayabilirsiniz. Bu tarz görüntünün yanı sıra her zaman elinizin altında olan battaniyeler eşliğinde film izleyebilirsiniz.

Yukarıda evinizde fark yaratacak 7 dekoratif değişiklik önerisi paylaştık. Bu küçük değişiklikler ile evinizde daha güzel bir ortam oluşturabilirsiniz. Yapacağınız birkaç dekorasyon uygulaması sayesinde evinizi daha yaşanabilir, sevdikleriniz ve yakınlarınızla daha mutlu vakit geçirebileceğiniz bir yer haline getirebilirsiniz.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
22
Beğen
Mutlu Mutlu
20
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
19
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!