Evde Diş Beyazlatma İçin 5 Yöntem

2 dk okuma süresi


2
11 Paylaşım, 2 puan

Evde diş beyazlatma yöntemleri hepimizin hayatında ihtiyaç duyduğu bir şey. Beyaz ve doğal görünümlü dişler için belki çok paralar harcıyoruz ama bir türlü istediğimiz beyazlığa ulaşamıyoruz. Bugünkü yazımızda, dergiCE olarak size, evde uygulayabileceğiniz diş beyazlatma yöntemleri hakkında birkaç ipucu vereceğiz.

Evde Diş Beyazlatma İçin En Yaygın Yöntem: Karbonat

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Küçük bir kaba koyduğunuz karbonatın içine az bir miktar su koyarak karıştırıyoruz. Macun kıvamına getirdikten sonra fırçaya sürüp, dişlerimizi fırçalayabiliriz. Dilerseniz direkt olarak toz halinde de kullanmak mümkün. Üstelik ekstradan diş macunu kullanmanıza da gerek kalmıyor. Fakat dikkatli olmak lazım, karbonatın fazla ve uzun süreli kullanımı diş minesi aşındırır ve diş problemleri olmak üzere birçok hastalığı ortaya çıkartabilir. Sağlıklı bir gülüş için sağlıklı bir yaşamın önemini tekrar vurgulayalım.

Kabartma Tozu ve Hindistan Cevizi Yağı Mucizesi

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Küçük bir kaseye, bir çay kaşığı kabartma tozu bir çay kaşığı da hindistan cevizi yağı ekleyin. Karıştıp, macun kıvamına getirdiğinizde diş fırçanıza sürüp, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bu karışımı haftada iki kereden fazla uygulamayın. Evde diş beyazlatma için en kolay yöntemler için yazımıza devam ediyoruz.

Bir Tutam Karbonat ve Muz Kabuğu Birlikteliği

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Yarım çay kaşığı karbonatı, afiyetle yediğimiz muzun kabuğuna döküyoruz. Birkaç saniye bekledikten sonra muz kabuğunu dişimizin üzerine yaklaşık bir dakika kadar sürüyoruz. Diş minesini yeniden canlandırma etkisine sahip muz kabuğu, gülüşünüze parlaklık kazandıran magnezyum, manganez ve potasyum açısından da oldukça zengindir.

Tadına Doyum Olmayan Bir Meyve: Çilek

Küçük bir kaseye koyduğumuz iki ya da üç adet çileği bir güzel ezip, macun haline getiriyoruz. Dilerseniz içine bir tutam da karbonat ekliyoruz. Hazırlamış olduğumuz macun ile yaklaşık iki dakika boyunca dişlerimizi fırçalıyoruz. Bu karışımı haftada bir kez kullanmak, oldukça işimizi görecektir.

Üçlü Kombo: Karbonat, Limon ve Sirke

Limon sirke karbonat

Küçük bir kaseye eklediğimiz karbonat, limon ve sirkeyi macun haline getiriyoruz. Yaklaşık iki dakika dişlerimizi bu macun ile fırçalıyoruz ve işlem bu kadar. Evde en etkili diş beyazlatma yöntemi olan bu üçlü çok dikkatli kullanılmalıdır. Çünkü karbonat, limon ve sirke oldukça asitli maddelerdir ve fazla kullanıldığında diş minesini aşındırabilir.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak