Evde Bakımı Kolay 7 Evcil Hayvan Türü

2 dk okuma süresi


9
30 Paylaşım, 9 puan

Yaşamımızda bizlere ortak olan bir diğer canlı türü, sevgili hayvan dostlarımızdır. Onların da bizler gibi yemek yemek, barınmak, ilgi ve sevgi görmek gibi beklentileri bulunmaktadır. Aslına bakarsanız biz insanlardan bekledikleri şeyin en başında sadece ilgi ve sevgi gelmektedir. Onlara hak ettikleri bu güzellikleri ne derece verebilmekteyiz bu da ayrı bir tartışma konusu olup, bizim ne kadar insancıl oluşumuzla alakalı diyebiliriz. Peki ya onları yaşamımıza ortak etmeye gelirsek, evcil hayvanlar ile birlikte yaşamak için yeterince hazır mısınız? Hangi evcil hayvan türüyle birlikte yaşayabilirsiniz? Hangi tür canlıları evde ya da bahçenizde bakabileceksiniz acaba hiç düşündünüz mü? İşte sizler için Evde Bakımı Kolay Hayvan Türleri Ne Olabilir? araştırdık ve listeledik.

Hadi birlikte öğrenelim!

1. Köpekler

Evde Bakımı Kolay 7 Evcil Hayvan Türü

Aklımıza ilk gelen, ev ortamında en çok tercih edilen ve bakımı kolay olan sevgili hayvan, köpek dostlarımızdır. Köpekler yaşamı boyunca sahipleriyle adeta bütünleşir, çok sadıktırlar. Ortak bir yaşam için ideal bir canlı türüdür. Bilindiği üzere köpeklerin de kendi içlerinde bir çok çeşidi bulunmaktadır. Bu türler arasından doğru seçimi yapabilmek içinse köpeğin nerede yaşayacağı konusuna dikkat edilmelidir. Küçük ve orta ırklar apartman dairesi gibi ufak alanlarda bakılabilirken, büyük ırk olarak geçen cinslerin daha çok bahçeli ve büyük bir ortamda bakılmaları mümkün olacaktır.

2. Kediler

En az köpekler kadar sevilip tercih edilen, evde bakımı kolay evcil hayvan türüdür. Köpeklerde ki kadar zor bir tuvalet eğitimi süreci gerektirmediği gibi bu ihtiyaçlarını evlerinin bir köşesine bir kap içerisine konulan özel kuma yaptıkları için sahiplerine bu konuda zorluk çıkartmazlar.

3. Balıklar

Evde Bakımı Kolay 7 Evcil Hayvan Türü

Ev ortamı için en kolay bakımı olan türlerden birisidir. Çok sayıda balığı ya da büyük bir balığı küçük bir fanusta bakamayacağınız gibi, sayıca az olan balıklarınızı büyük bir akvaryumda da bakmanız onların yaşaması için doğru tercih olmayabilir. Bu nedenle akvaryum ya da fanusu seçerken içerisine koyacağınız balık türü ve sayılarını dikkate alarak seçmeniz gerekir. Bu konuda daha önce hazırlamış olduğumuz Balık Uyum Tablosu yazımıza göz atabilirsiniz.

4. Kuşlar

Evcil kuş türleri de evde bakımı kolay bir diğer canlı türüdür. Bu tür, bir kafes içerisinde gerekli hijyenik koşullar sağlanırsa, yemi ve suyu düzenli olarak verilirse rahatlıkla bakılabilir.

5. Su Kaplumbağası

Evde Bakımı Kolay 7 Evcil Hayvan Türü

Balıklar da olduğu gibi evde bakımı kolaydır. Büyüklüğüne uygun olacak şekilde seçeceğiniz akvaryumda, temel ihtiyaçlarının düzenli olarak karşılanması ile bakımı gerçekleştirilebilir.

6. Hamster

Farenin bir türü olarak da bilinen hamsterlar, evde bakımı kolay evcil hayvanlardan başka bir tanesidir. Aynı kuşlar gibi bir kafes içerisinde bakılabilecek olup, günlük taze yem ve su desteği ile uzun yıllar mutlu bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmektedir.

7. Tavşanlar

Evde Bakımı Kolay 7 Evcil Hayvan Türü

Tavşanlar da ev ortamında bakımı gayet kolay hayvan türleri arasındadır. Kafeslerinin yeterli büyüklükte olması ve düzenli bir şekilde temizlenmesi bu evcil hayvan türünün uzun süre sağlıklı olarak yaşayabilmesi için yeterlidir.

Unutmayın evinize alacağınız hayvan artık sizin sorumluluğunuz altındadır. Onlara bakamayacaksanız, basit bir heves yaptıysanız lütfen onları sahiplenmeyin. Belki de bu yüzden dışarısı sokağa atılmış kedi, köpeklerle dolu.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
33
Beğen
Mutlu Mutlu
25
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
18
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
2
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!