Esnaf edebiyat üstadıdır!


Esnaflar edebiyat üstadıdır!
Esnaflar edebiyat üstadıdır!

Esnaflık, her yiğidin harcı değildir. Öyle derdini anlatacak kadar esnafça dilini bilmekle her işe girişilmez. Esnaf ağzını iyi bilip, iyi konuşmanız gerekir. Bir sürü insan dükkanı ziyaret ediyor, esnaf bunlardan birine dahi kötü davranmaz, hepsini buyur eder, çay ısmarlar. Çok sevdiğinden mi? Hayır, fakat iyi davranır. Çünkü kötü davrandığı adam gün gelir, kendisine yardımcı olabilir yada kötü olaylar yaşatabilir. Bu yüzden esnaflar, müşterilere güzel ev sahipliği yapar.

Güler yüzün insan ilişkilerinde ne kadar önemli olduğunu en iyi esnaflar bilir. O yüzden edebiyat üstadı ve çözüm odaklıdırlar. Size tatlı tatlı kendilerinin ne kadar haklı olduğunu anlatırlar. En iyi fantastik edebiyat eserlerini bile ezer geçer. Hatta gerektiğinde roman dahi yazarlar. 😀

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
11
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
7
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
6
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç
Dijital Derginiz
Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde makalelerinizi dergiCE'de paylaşarak, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim