En iyi haber takip uygulamaları


En iyi RSS ve Haber Takip Uygulamaları
En iyi RSS ve Haber Takip Uygulamaları

Takip ettiğiniz farklı haber sitelerinin her birini tek tek mobil cihazınızdan açmak zor mu geliyor veya tüm haberleri tek bir siteden erişebilsem mi diyorsunuz? Sizin için listelediğimiz aşağıdaki haber takip uygulamaları ile dilerseniz sitelerin RSS bağlantılarını takip edebilir ve genel olarak haberleri derleyip, önemli olanlarını toplu bir şekilde kullanabilirsiniz.


Google Haberler

Google HaberlerDört farklı bölümü bulunan Google Haberler, ilk açtığınızda yapay zeka ve makine öğrenimini kullanılarak ilgi alanlarınıza göre hazırlanmış “Sizin için” bölümünde en popüler 5 haber ile karşılaşacaksınız. “Başlıklar” bölümünde öncelikle en güncel haberleri bulabileceğiniz “en yeni” sekmesine erişebiliyorsunuz. Ayrıca dilerseniz yukarıda bulunan kategorilerden dilediğiniz bölümü seçerek istediğiniz konuda haberlere ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca “Favoriler” bölümünde takip ettiğiniz kaynakları, konuları ya da kayıtlı haberleri görüntüleyebilirsiniz. Son bölüm olan “Gazetecilik”te ise yerel ve uluslararası haber kaynaklarını görüntülersiniz. Gazetecilik bölümü, haberin içeriği kadar kaynağına da önem verenler için büyük önem taşıyor. Bu bölümde Google Haberler’deki tüm haber kaynaklarını görüntüleyebilir, dilediğiniz site veya kaynağı takibe alabilirsiniz.


Bundle Haberler

Bundle: Son Dakika Haberleri

Yerli imkanlarla geliştirilen Bundle Haber, başarılı bir RSS uygulamasıdır. Haber içerikleri dışında dergi ya da blog gibi yayınları da takip etmenizi sağlayan Bundle’ın en göze çarpan özelliği ise sizlere minimal tasarımı ile kolay bir kullanım sunmasıdır. Google Play (Android) ve AppStore (Apple)’dan indirebilirsiniz.


Feedly

Feedly

İnternet sitelerinin RSS verilerini toplayarak her sitenin haber başlığı ve bir iki cümlelik açıklamasını sizlere sunan Feedly uygulaması, masaüstü bilgisayarlarda da kullanılabilir ve çok tercih edilen uygulamalardan birisidir. Google Play (Android) ve AppStore (Apple)’da mevcuttur.


Flipboard: Sosyal Haber Derginiz

FlipboardGoogle PlayStore’da en çok kullanılan haber takip uygulaması Flipboard, dilediğiniz kategorileri belirleyerek istediğiniz kaynaktan dilediğiniz haberi takip etmenizi sağlıyor. Ayrıca bu uygulama sayesinde beğendiğiniz haberleri favorilerinize ekleyerek, kendi derginizi de oluşturabiliyorsunuz. Böylece başkalarının da sizi takip etmesini sağlayabiliyorsunuz. Google Play (Android) ve AppStore (Apple) marketlerinde bulabilirsiniz.


Medium

Medium

Twitter’ın kurucusu olan ekip tarafından hazırlanan ve yayınlanan Medium uygulaması, blog altyapısı kullanılarak hazırlanmaktadır. RSS takip uygulamalarına, farklı ve alternatif haber takip deneyimi sunmaktadır. Google Play (Android) ve AppStore (Apple)’dan indirmeniz mümkündür.


SmartNews

Smartnews

Detaylı kategori seçenekleri ile haber takibini kolaylaştıran bu uygulama, Türkçe haber siteleri için destek bulundurmasa da yabancı kaynakları takip edenler için son derece kullanışlıdır. Haberleri takip ederek, yabancı dilini geliştirmek isteyenlere duyrulur. Bu uygulamaya Google Play (Android) ve AppStore (Apple) marketlerinden ulaşabilirsiniz.


Drippler

DripplerAndroid işletim sistemi için hazırlanmış olan Drippler uygulaması cihazınızı otomatik şekilde tanıyarak size en uygun uygulamaları sunar ve telefonunuz için kullanışlı ip uçlarını karşınıza getirir. Haber takip dışında her türlü uygulama ve oyun için size çeşitli seçenekler sunan Drippler uygulaması da kullanıcı deneyiminizi artıracak uygulamalardan. Google Play (Android) ve AppStore (Apple)’da mevcuttur.


Sanal Basın

Sanal BasınAkıllı telefon veya tablet ile site adreslerini tek tek yazmak işkence gibi birşeydir. Sanal Basın uygulaması, ulusal ve yerel gazetelerin mobil web sitelerinin bağlantılarını tek bir yerde topluyor. Türkiye’deki tüm gazetelerin ve internet medyasının son dakika haberlerine, dergilere hızlı ve pratik biçimde göz atabilmesini sağlayan, temiz ara yüzü, haberleri ve gazeteleri sunumundaki performansı, kullanıcıyı vakit kaybetmeden son dakika haber kaynaklarına ulaştırma becerisi ile son dakika takip uygulamasıdır. Google Play ve AppStore’dan indirebilirsiniz.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
10
Beğen
Mutlu Mutlu
7
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç
Dijital Derginiz
Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde makalelerinizi dergiCE'de paylaşarak, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim