Eğitim Engel Tanımaz Dedirten Farklı Okullar

1 dk okuma süresi


7
15 Paylaşım, 7 puan

Büyüğünden küçüğüne kadar herkesten duyarız ki, bazen okula gitmenin sıkıcı olduğu anlatılır. Sıkıcı gelmesi belki de derslerin alışıla geldiği şekilde yani binalarda işlenmesinden kaynaklanıyor olabilir. dergiCE olarak bizlerde, dünyada bir çok okulu araştırdık ve eğitim engel tanımaz dedirten çeşitli okulları listeledik. İşte eğitime bakış açınızı değiştirecek, adeta size eğitim engel tanımaz dedirtecek 5 farklı okul…

1. Arjantin’de Stadyumda Ders!

Eğitim Engel Tanımaz Dedirten Farklı Okullar
Buenos Aires Ciudad, Arjantin

Arjantinin başkentinde olan bu stadyumu bir sınıf olarak düşünün, öğrenciler ve öğretmenler derslerini burada işliyor. Bazen eşzamanlı futbol antrenmanı da yapıyorlar, çünkü spor (futbol) hayattır. Ve araştırmacılar sporun akademik hayata olumlu etkisi olduğunu söylüyor.

2. New Meksika’da  Sığınakta Eğitim

Abo İlköğretim Okulu, ABD
Abo İlköğretim Okulu, ABD

Soğuk Savaş döneminde, Sovyetler Birliği ile ABD arasında tam bir nükleer savaşın öngörülerinin yeni zirvelere ulaştığı bir zamanda inşa edildi. İnsanlar nükleer kıyamet olacak korkusuyla sığınaklar yapmaya başladılar. Neyse ki, beklenen olmadı. Yeni Meksika’da nükleer sığınak okulu dahi yapıldı ve uygun havalandırma tümüyle tamamlanmıştı.

3. Roma’da Gladyatör Okulu

Eğitim Engel Tanımaz Dedirten Farklı Okullar
Gladyatör Okulu, İtalya

Klasik ve antik çağlardaki Roma’da yaşam çok daha kolaydı. Sezar’ın lejyonuna katılmak yada Roma’da bir politikacı olmak için Gladyatör okuluna gitmeniz gerekiyordu. Bazıları geleneksel eğitim yerine modern okullarda okumayı tercih edebilir, ancak İtalyanları tanımak ve görmek isteyenler için bu okulda herkese gladyatör olma fırsatı sunuluyor.

4. İzlanda’da Elf Okulu

Elf Okulu, İzlanda
Elf Okulu, İzlanda

Bu okulun elfler hakkında tam bir müfredatı var. Aynı zamanda sizlere elf habitat turları düzenliyorlar… Orada kaybolan elfler hakkında henüz bir bilgi yok, ama bu okul, elf yetiştiren gayet güvenli bir okul. Emin olun, gelmiş geçmiş en tuhaf okullardan biri olmayı hak ediyor.

5. Kolombiya’da Mobil Okul

Eğitim Engel Tanımaz Dedirten Farklı Okullar
Mobil Okul, Kolombiya

Hiç okula gitmek yerine okulun sana gelmesini istedin mi? Yemek siparişi verir gibi eğitim siparişi verdiğinizi düşünün. Kolombiya’daki bu mobil okul, tam da bunu yapıyor. Ancak bunu tembel öğrenciler için değil, eğitim ihtiyacı olan evsiz ve düşük gelirli gençler için yapıyorlar.


Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
12
Beğen
Mutlu Mutlu
15
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
20
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
6
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç
Lütfen üye girişi yapın!