Dünyaca Ünlü Müzisyenlerden Hangisi Senin Ruh İkizin?

1 dk okuma süresi


13
16 Paylaşım, 13 puan

Müzisyenlik herkesin bildiği üzere oldukça emek gerektiren bir meslektir. Bu mesleği genellikle buna uygun insanların yapabileceği gibi doğuştan bir yeteneğin de varlığı gerekmektedir. Dünyaca ünlü olarak nitelendirdiğimiz pek çok müzisyen, aslında yeteneklerinin yanı sıra sahip oldukları ilginç hayat hikayeleri ile zirveye gelmişlerdir. Dünyaca ünlü ve başarılı olan müzisyenlerden hangisi senin tümüyle ruh ikizin, bunu hiç düşündün mü? Belki de tümüyle benzer yanların olmayabilir ancak çoğu özelliğinin benzediği bir müzisyeni sana söylüyoruz! Haydi bakalım, dünyaca ünlü müzisyenlerden hangisi senin ruh ikizin? Teste başlayalım.

 1. 1 İlk soru ile başlayalım, sevdiğin müzik türü hangisi?

  1. R&B
  2. Pop
  3. Klasik
  4. Rock
  5. Country
  6. Elektronik
 2. 2 Şimdi de bu müzisyenlerden birini seç bakalım!

  1. Teoman
  2. Cem Adrian
  3. Hande Yener
  4. Barış Manço
  5. Gülşen
  6. İdil Biret
 3. 3 Görselde yer alan fidan sana ne anlatıyor?

  1. Umut
  2. Sabır
  3. Özveri
  4. Emek
  5. İlgi
  6. Sevgi
 4. 4 Hangi özellik tam olarak seni yansıtıyor?

  1. Azimli
  2. Yaratıcı
  3. Sadık
  4. Özgür
  5. Sıcakkanlı
  6. Hassas
 5. 5 Bir müzik grubunun üyesi olsaydın hangi müzik aletini çalardın?

  1. Elektro Gitar
  2. Keman
  3. Piyano
  4. Klasik Gitar
  5. Saksafon
  6. Bateri
 6. 6 Bir sanat dalı seçmeni isteseydik bu hangisi olurdu?

  1. Edebiyat
  2. Resim
  3. Dans
  4. Sinema
  5. Heykel
  6. Opera
 7. 7 Asla tahammül edemeyeceğin kişilik özelliği hangisi?

  1. Çekingenlik
  2. Ukalalık
  3. Kibirlilik
  4. Rahatlık
  5. Çıkarcılık
  6. Umursamazlık
 8. 8 Şimdi bize asla vazgeçemediğin aksesuarını söyle bakalım!

  1. Saat
  2. Yüzük
  3. Kolye
  4. Şapka
  5. Gözlük
  6. Eldiven
 9. 9 Hangi dönemin müzikleri senin ilgini çekiyor?

  1. 1960’lar
  2. 1970’ler
  3. 1980’ler
  4. 1990’lar
  5. 2000’ler
  6. 2010’lar
 10. 10 Son olarak bu görsele baktığında ne görüyorsun?

  1. Denge
  2. Sükunet
  3. Tuhaflık
  4. Korku
  5. Kaygı
  6. Gizem

Tarih:
 1. Sonuç

  Fazıl Say

  Testimizin sonucuna göre dünyaca ünlü ve başarılılarla dolu piyanistimiz Fazıl Say, senin ruh ikizin! Şiir ve edebiyata oldukça ilgi duyan Say, “Sonuçta ulaşmak istediğim nokta sadelik, güzellik ve samimiyettir; kendine ulaşmaktır, bizleri anlatmaktır. Biz insanları.” sözünü dile getirmiştir. İnsanlığı yaratıcı bir şekilde dile getirerek eserlerini oluştururken aktarmıştır. Sen de tıpkı onun gibi yetenekli ve başarıya ulaşma konusunda oldukça sabırlı birisin. Ayrıca meraklı ve yeniliklere açık olman sayesinde çevren tarafından sevildiğini belirtebiliriz. Fazıl Say sakin bir kişiliğe sahip ve fazlasıyla kültürlü bir müzisyen, sen de öylesin. Sanatçı ruhunu hayatının çoğu alanında kullanıyorsun. Peki sence ünlü müzisyen Fazıl Say ile sen ruh ikizi misiniz?

  Sonuçları Paylaş
 2. Sonuç

  Kurt Cobain

  Testimizin sonucuna göre Nirvana grubunun solisti ve dünyaca ünlü alternatif rock müzisyeni olan Kurt Cobain, senin ruh ikizin! Kendi şarkı sözlerinin verdiği duygu ve hislerin tümüyle kendisine ait olduğunu belirten Cobain, oldukça özgür ruhlu ve tepkilerini ortaya koyabilen biriydi. Sen de tıpkı onun gibi çevrende gelişen olumsuz olaylara karşı tepkilerini açıkça belli edebiliyorsun ve bunlar için harekete geçebiliyorsun. Kurt Cobain gibi “Normalde çok okumam ama okudum mu iyi okurum!” kafasında olan birisin. Okumayı genel olarak sevmiyor olabilirsin ancak ilgi duyduğun kitapları okuduğunda da senden iyisi yok! Çılgın bir yanın olduğu gibi ayrıca biraz da çekingen ve içe dönük bir yapıya sahipsin. Kendi içinde yaşadığın bir hayatın var ve bunu olduğu gibi çevrene yansıtıyorsun. Peki sence ünlü müzisyen Kurt Cobain ile sen ruh ikizi misiniz?

  Sonuçları Paylaş
 3. Sonuç

  Elvis Presley

  Testimizin sonucuna göre dünyada Rock’n Roll’un kralı olarak bilinen ünlü müzisyen Elvis Presley, senin ruh ikizin! 50’li yıllarda yıldızı parlayan Presley, koyduğu hedeflere ulaşmak için sonuna kadar mücadele eden biriydi. Sen de tıpkı onun gibi hırslı ve kararlı birisin. Hayallerinin peşinden sonuna kadar gidebiliyorsun. En önemlisi de Elvis gibi hayalperest bir kişiliğe sahip olduğunu belirtebiliriz. “Çocukken hayaller kuruyordum, çizgi roman okuyup kendimi kahraman olarak hayal ederdim. Tüm kurduğum hayaller bir gün gerçek oldu, hatta defalarca.” diyen Elvis Presley, senin gibi hayatında sürekli çaba gösteren biri. O, hayatının sonuna kadar mücadele etti. Bu yönünüzün oldukça benzer olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca ikinizin de etkileyiciliğinizin yüksek olması da bir diğer benzer yanınız. Tıpkı Elvis gibi senin hayatında da hep doğal ve orijinal olmak var. Peki sence ünlü müzisyen Elvis Presley ile sen ruh ikizi misiniz?

  Sonuçları Paylaş
 4. Sonuç

  Mariah Carey

  Testimizin sonucuna göre dünyanın en kaliteli ve en güçlü seslerinden biri olan Mariah Carey, senin ruh ikizin! Carey, dış görünüşüne oldukça önem veren bir müzisyen. Sen de onun gibi kıyafet seçimine özen gösteren ve bakımlı görünmeyi seven birisin. İkinizin de ortak özelliği, oldukça dengeli ve hassas kişiler olmanız. Tıpkı Mariah Carey gibi sezgilerin fazlasıyla kuvvetli. Sen de onun gibi karşındaki kişinin duygu ve düşüncelerine karşı duyarlısın. Bu konudaki titizliğin seni sen yapan özellikler arasında yer alıyor. Çevrendeki insanlarla empati kurabiliyor olman seni hep bir adım öne taşıyor diyebiliriz. Ayrıca bazı durumlarda Mariah Carey gibi utangaç biri olabiliyorsun. Bu durum da oldukça normal tabii ki. Peki sence ünlü müzisyen Mariah Carey ile sen ruh ikizi misiniz?

  Sonuçları Paylaş
 5. Sonuç

  Beyoncé

  Testimizin sonucuna göre çağdaş bir feminist ve oldukça güçlü bir sese sahip olan ünlü Amerikalı müzisyen Beyoncé, senin ruh ikizin! Beyoncé bir konuşmasında şu sözü söylemiş: “Hiçbir zaman ‘Tamam oldum ben.’ demem. Kendimi hep rüzgara karşı yürümek zorunda hissederim. Bir işi bitirdikten hemen sonra kendime yeni bir hedef koyarım. Bu günlere bu şekilde geldim.” Tıpkı bu sözünde belirttiği gibi oldukça mücadeleci ve kararlı bir müzisyen. Sen de tıpkı onun gibisin; kendine hedefler koyan, başarılı ve azimli! Ayrıca Beyoncé gibi hayırsever ve duyarlı biri olduğunu söyleyebiliriz, özellikle yardıma muhtaç insanlar ve toplumsal sorunlar konusunda. Bunun yanı sıra ikinizin de sosyal bir kelebek olduğunuzu dile getirebiliriz. Çevrendekilerle olan iletişimin de tıpkı Beyonce gibi asla yadsınamaz güzellikte. Peki sence Beyoncé ve sen ruh ikizi misiniz?

  Sonuçları Paylaş
 6. Sonuç

  Madonna

  Testimizin sonucuna göre 1980’lerden beri “Popun Kraliçesi” olarak anılan ve farklı tarzıyla herkesi etkileyen Madonna, senin ruh ikizin! Madonna’nın bir sözünü hatırlayalım: “Ben bir özgürlük savaşçısıyım. Şovum, şarkılarım, işim, sanatım hepsi ifade özgürlüğü için!” Bu sözden de anlaşılacağı üzere Madonna bağımsızlığına ve özgürlüğüne oldukça düşkün bir müzisyen. Sen de tıpkı onun gibi duygularını özgürce yaşayabilen ve kendi ayakları üzerinde durabilen birisin. Onun sosyal ve toplumsal konular hakkında konuşmayı sevmesi tüm dinleyicileri tarafından bilinmekte. Sen de bu tür konulara karşı tavrını rahatça ortaya koyabiliyorsun. Ayrıca sen de Madonna gibi tarzınla farklılık yaratabiliyorsun ve çevrendekileri oldukça etkiliyorsun. Görselliğe oldukça önem verdiğiniz kesin! Peki sence Madonna ve sen ruh ikizi misiniz?

  Sonuçları Paylaş

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
17
Beğen
Mutlu Mutlu
7
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
15
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
4
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!