Dünya Saati 2019 Etkinliği İle Işıkları Kapatıyoruz!

1 dk okuma süresi


2
13 Paylaşım, 2 puan

WWF’nin iklim değişikliğine dikkat çekmek için 2007 yılından beri gerçekleştirdiği Dünya Saati (Earth Hour) uygulaması,bu sene 6 Nisanda yapılacak! Türkiye’nin de katılacağı etkinlikte,tüm dünyada belirli yerler 1 saatliğine ışıklarını kapatacak. Gelin, Dünya Saati 2019 hakkında detayları öğrenelim…

İklim Değişikliğine Dikkat Çekiyor!

Dünya Saati 2019 Etkinliği İle Işıkları Söndürüyoruz!

2007 yılından beri WWF tarafından iklim değişikliğine tepki olarak yapılan Dünya Saati etkinliği, 2019 yılında da yapılacak. Küresel bir etkinlik olan Dünya Saati’ne, geçen sene 7 kıtadan tam 135 ülke katılım göstermiş. Dünya Saati’nin 2019 teması ise “Doğa ve İnsan İçin Yeni Bir Başlangıç.” Türkiye’nin de katılacağı etkinlikte; Ayasofya, Edirne Selimiye Cami, Rumeli Hisarı, Boğaz Köprüsü, Galatasaray Üniversitesi, Koç Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi gibi kurumlar katılacak. Katılan her kurum, 6 Nisan günü, saat 20:30 ile 21:30 arasında ışıklarını tamamen kapatacak!

Sen de Bir Işık Söndür!

Dünya Saati 2019

Dünya Saati etkinliği, büyük kurumların yanı sıra insanlara da bu uygulamaya katılma olanağı veriyor! Dünya Saati etkinliği için kurulmuş olan web sitesine girerek, 6 Nisan saat 20:30 ile 21:30 arasında ışıkları kapatılacak olan Boğaz Köprüsünün bir ışığını da siz kapatabilirsiniz.

Dünya Saati

Bu etkinliğe katılmak isteyenler, https://dunyasaati.org adresine girip Boğaz Köprüsünün bir ampulünü seçerek, sembolik olarak bir ışığı kapatmış sayılacak. Böylece doğa ve geleceğimiz için yapılan bu etkinliğe katılabilir ve toplum için önemli olan bir uygulama da ufakta olsa rol alabilirsiniz.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?