dergiCE’ye nasıl içerik eklenir?

2 dk okuma süresi


5
10 Paylaşım, 5 puan
dergiCE'ye içerik nasıl eklenir?
dergiCE'ye içerik nasıl eklenir?

dergiCE’ye gündelik içeriklerden çok, daha geniş kitlelere hitap edebilecek genel ve objektif konulara odaklanmak ayrıca tarafsız bir şekilde araştırmalar yaparak anlaşılabilecek sade bir dilde içerikler paylaşmalısınız. Konuyu belirlerken tarih ve kültürel konularda en eski kaynakları, teknoloji ve bilimsel konularda en yeni haberleri takip etmelisiniz!

Kişisel blog veya günce tarzında herhangi bir konusu, ana fikri, odağı bulunmayan yazıları dikkate alamıyoruz. İçeriklerinizin daha hızlı onaylanması için özenle içerik oluşturmalısınız!

Dergice’ye nasıl içerik eklenir?

dergiCE içerik türleri

 1. Kişilik Testi: Bir kişinin karakterini doğru bir şekilde tanımlamak ve anlamlandırmak için kullanılan standardize edilmiş soru formlarından oluşan listedir. Seçilen şıklara göre belirli sonuçları gösterebilirsiniz. Objektif Kişilik Testleri yapmak için bu aracı kullanabilirsiniz. Kişilik testleri psikoloji alanında kişilik özelliklerini belirlemek amacıyla yapılır.
 2. Test: Daha çok zeka, IQ ölçmek gibi testler hazırlamak isteyenler bu aracı kullanabilir. Ziyaretçilerin verdikleri cevaplar ve doğruluk oranlarına göre belirli sonuçları göstererek yaratıcı bir test hazırlayabilirsiniz.
 3. Anket: Kendinizi bir anketör olarak düşünün ve seçmiş olduğunuz kategoride insanların verdiği oylamalara ve seçimlere bakmak istiyorsunuz, anket aracını kullanmak en iyi çözüm olacaktır.
 4. Yazı: Biçimlendirilmiş bir yazı veya makale hazırlamak isterseniz, hikaye içerik türünü kullanın. Bu araçta Metin, Resim, Kod ve Bağlantı paylaşabilirsiniz.
 5. Puanlamalı Liste: Aklınıza diyelim, bir liste hazırlamak geldi, puanlamalı liste aracını kullanın.. Başlık açıklama kısımlarını girdiniz ve listenizi oluşturdunuz, eğer puanlamalar yapılarak, listedeli en yüksek puan verilen maddeyi üstten aşağıya doğru sıralanmasını istiyorsanız, oylamalar açık. Puanlamalı liste istemiyorsanız, oylamaları kapat demeyi unutmayın. O halde oluşturduğunuz sıralı liste, sabit kalacaktır.
 6. Video: Youtube, Vimeo, Vlog, Dailymotion gibi platformların videolarını paylaşmak için bu içerik türünü kullanın. Videonun bulunduğu siteden video linkini kopyalayıp, yapıştırmanız yeterli olacak. Ancak açıklama kısımlarını boş bırakmayın! Aksi takdirde sadece video içerikleri yayımlanmayacaktır.
 7. Ses/Müzik: Soundcloud, mixcloud gibi müzik şirketlerinden ses / şarkı paylaşımı yapmak isterseniz, bu araç size yardımcı olacaktır. URL linkini yapıştırmanız yeterli!
 8. Resim / GIF: Hareketli ve sabit bir resim paylaşmak istiyorsanız bu içerik türünü kullanın. Ancak açıklama kısımlarını boş bırakmayın! Aksi takdirde sadece görsel içerikleri yayınlanmayacaktır.

İçerik Eklerken Dikkat Edilecek Hususlar

KAPAK RESMİ

 • Önce wordte yazarak, içerik resmini/resimlerini seçtikten sonra siteye girmeniz önerilir.
 • Başlık (sadece başharfler büyük olmalı), Kapak Resmi, Özgün Yazı, Kategori gibi alanları boş bırakmadan eksiksiz doldurmalısınız.
 • İçerik Başlıklarında Kelimelerin Sadece İlk Harfleri Büyük Olmalı.
 • Resimler yatay olarak en az 750px JPG formatında olmalı. Daha büyük resimler olabilir. Ancak kaliteli yatay bir resim seçmenizi tavsiye ederiz.
 • İçerikler kendi ifadelerinizle özgün olmalı, eğer başkasının bir sözünü aldıysanız alıntı yaptığınız yazarın adı soyadı belirtilmeli. Akademik yada bilimsel bir çalışma ise dipnot olarak şunları belirtmenizi öneririz;
  • Yazar Adı Soyadı, Kitap ismi, Kitabın basım yeri, Yayınevi, Basım Yılı.
 • Etiketler, yazı içeriği ile ilgili doğru orantılı anahtar kelimelerden seçilmeli.

Nasıl Tepki Verirdiniz?

Beğen Beğen
12
Beğen
Mutlu Mutlu
21
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
16
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir