dergiCE’ye Nasıl İçerik Eklenir?

3 dk okuma süresi


11
12 Paylaşım, 11 puan

dergiCE’ye gündelik içeriklerden çok, daha geniş kitlelere hitap edebilecek objektif ve genel konulara odaklanmak ayrıca tarafsız bir şekilde araştırmalar yaparak anlaşılabilecek akıcı ve sade bir dilde içerikler paylaşmalısınız. Konuyu araştırırken tarih ve kültürel konularda en eski kaynakları, teknoloji ve bilimsel konularda en yeni haberleri takip edebilirsiniz. Böyle bir genel değerlendirme yaptıktan sonra nasıl içerik eklenir? anlatmaya başlayabiliriz.

dergiCE’ye Nasıl İçerik Eklenir?

dergiCE’ye içerik eklemek çok basit! Aşağıdaki gördüğünüz resimde bulunan gerekli yerleri dolduruyorsunuz. Ayrıca test, video, animasyon gibi farklı içerik türleri girecekseniz, sağ alttaki + işaretini tıklayarak eklemek istediğiniz içerik stilini seçebilirsiniz. Hadi daha detaylı inceleyelim…

dergiCE'ye nasıl içerik eklenir

1. Önce ilgi çekici bir başlık belirleyin!

dergiCE ziyaretçileri neden sizin içeriğinizi tıklasın? İlgi çekici bir başlık seçerken kendinize; içerikte ne anlattım, daha fazla okunması için nasıl başlık belirlemeliyim gibi sorular sorabilirsiniz.

2. İçerikler size özgün olmalı!

İçeriğiniz başka bir yerden alıntı yapmadan, en az 300 kelimeden oluşacak şekilde sizin ifadelerinizle sade bir dilde yazılmalıdır. Fazlası olabilir. Oluşturduğunuz içeriğin özgünlük kontrolünü https://smallseotools.com/plagiarism-checker sitesinden yapabilirsiniz. Ayrıca, lütfen yazım kurallarına uymaya özen gösteriniz!

3. Akıcı bir içerik oluşturun!

Okuyucularınızın dikkatini dağıtmamak için mümkün oldukça uzun paragraflar ve uzun cümleler kullanmaktan kaçının. Okucularınızı sıkmamak için listeler gibi kesinlikle arabaşlıklar kullanın!

4. Görsellik önemli!

nasıl içerik eklenir

dergiCE içeriklerinde görsellik önemlidir. İçeriklerde kullandığınız arabaşlıkları anlatan resimler seçebilirsiniz. Seçeceğiniz resimler yatay olarak 768(genişlik) x 384(yükseklik) px boyutunda ve JPG formatında olmalıdır. İçeriklerde kullanılan görseller ise telif haklarını ihlal etmeyen resimlerden seçilmeli. Bunun için resimleri ücretsiz olarak indirebileceğiniz; pxhere.com, freepik.com, pixabay.com, pexels.com, unsplash.com, stocksnap.io, burst.shopify.com, giphy.com gibi sitelerden seçebilirsiniz.

NOT: Resimleri düzenledikten sonra http://imagecompressor.com/tr ya da tinypng.com sitelerinden optimize ederek (sıkıştırarak), yeniden adlandırın. Ve dergiCE’ye tisan-adasi.jpg, tisan-adasi-tepesi.jpg şeklinde yükleyin!

5. Ekstra bilgileri ayarlamaya geldik!

Bu bölüm, içerik fotoğrafı, kategori ve etiketler’den oluşmaktadır. Buradaki içerik fotoğrafı dergiCE’yi ziyaret edenlerin ilk karşılaşacağı resimdir. Ne kadar yüksek kalitede olursa o kadar iyi demektir!

En uygun kategoriyi seçin! Kimse bir içeriği alakasız bir kategoride görmek istemez. Eğlence, Yaşam, Eğitim, Gündem en popüler kategorilerimizden sadece birkaçı…

Etiketler, yazı içeriği ile ilgili doğru orantılı anahtar kelimelerden seçiniz. Ve hashtag (#) eklemeden, sadece etiketlerin arasına virgül koyarak giriniz!

6. Yayına Hazırız!

İçeriğimizi hazırladıktan sonra sıra göndermeye geldi. Eğer sol en alttaki taslak kaydet butonunu tıklarsanız, bu demek oluyor ki üzerinde hala değişiklik yapacaksınız. Moderatör ekibimizin onayına sunmak için sağ en alttan gönder butonunu tıklamalısınız. Bu yapılması gereken en son ki adımdır.

Farklı +İçerik Türleri De Ekleyebilirsiniz

Kişilik Testi: Bir kişinin karakterini doğru bir şekilde tanımlamak ve anlamlandırmak için kullanılan standardize edilmiş soru formlarından oluşan listedir. Seçilen şıklara göre belirli sonuçları gösterebilirsiniz. Objektif Kişilik Testleri yapmak için bu aracı kullanabilirsiniz. Kişilik testleri psikoloji alanında kişilik özelliklerini belirlemek amacıyla yapılır. Önce gösterilecek sonuçlar, sonra sorular hazırlanır.

Doğru-Yanlış Testi: Daha çok zeka, IQ ölçmek gibi testler hazırlamak isteyenler bu aracı kullanabilir. Ziyaretçilerin verdikleri cevaplar ve doğruluk oranlarına göre belirli sonuçları göstererek yaratıcı bir test hazırlayabilirsiniz. Bu test türünde önce sorular, en son sonuçlar hazırlanır.

İçerik Eklerken Dikkat Edilecek Hususlar

dergiCE tamamen tarafsız ve her kesime hitap eden bir platformdur. Misyon ve vizyonumuz gereği herhangi bir konusu, ana fikri bulunmayan, kişisel blog ya da günce tarzında olan yazıları, din, dil, ırk, cinsiyet ve mezhep ayrıştırması üzerine üretilen içerikleri yayınlamıyoruz.

İçeriklerinizin kısa sürede en çok okunanlar arasına girebilmesi için dergiCE ekibi olarak belirlediğimiz kurallar çerçevesinde oluşturmanız yeterli olacaktır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
25
Beğen
Mutlu Mutlu
31
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
25
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
2
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
5
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?