dergiCE’ye içerik eklemeden önce ufak ipuçları

2 dk okuma süresi


9
10 Paylaşım, 9 puan
dergiCE'ye içerik ekle
dergiCE'ye içerik ekle

1- Üyelik Aşaması

Vakit kaybetmeden dergiCE’ye üye olarak yorumlar gönderme, içerik ekleme gibi artı özelliklerden faydalanabilirsin. Üye olmak içinse sağ üst köşedeki üyelik ikonunu tıklayınız. Ardından profilinizin doluluk oranını tamamlamayı unutmayın!

2- Fikir Aşaması

İçerik eklemeye başlamadan önce fikir aşaması çok önemlidir. Kendinizi bir şoför gibi düşünürseniz, gideceğiniz yeri bilmediğiniz takdirde kaza yapma riskiniz yüksektir. Aynı şekilde önce içerik konusunu ilgi duyduğunuz alanlardan, severek araştırmalar yapacağınız kategorilerden seçiniz. İlgi alanınızı belirlediğinizde, gerçekten araştırmayı sevmeye başlayacaksınız. dergiCE kategorilerine göz atın!

Fikir Aşaması

3- İçerik Oluşturma Aşaması

Diyelim kategoriyi seçtiniz ve konu hazır! Sıra resim/gif’leri bulmaya geldi. Görseller konuya uygun ve başlığı tamamlar nitelikte, yüksek çözünürlüklü resimler/gifler arasından seçilmelidir. Enaz 768x384px boyutlarında olmalı. Resim ya da GIF’ler bulundu. Sıra yazıyı göndermeye geldi. İçeriklerde kullanılan görseller, telif haklarını ihlal etmeyen resimler olmalı. Bunun için resimleri ücretsiz olan pxhere.com, freepik.com, pixabay.com, pexels.com gibi sitelerden seçiniz.

4- İçerik Ekleme Aşaması

Olur mu, olmaz mı diye hiç endişeye kapılmadan adım adım devam edin. Sağ üst tarafta + İçerik Ekle butonu var. Butona tıkladıktan sonra İçerik Türünü seçiyoruz. Diyelim makale paylaşacaksınız önce “Yazı” içerik türünü seçin. Ardından başlık, kapak resmi, paragraf bölümüne yazı, içeriğin ekleneceği kategori ve içerikle ilgili etiketleri yazın. Son olarak “içerik gönder” butonuna basıyoruz.

5- Bekleme Süresi

Artık içeriğiniz editöre ulaşmış demektir. Acaba yayınlanacak mı? diye heyecanlı bir bekleyiş başlıyor. Eski yazıları inceledikçe, benim içeriğim bundan daha güzel aslında gibi serzenişler duyuyoruz. Sabreden derviş, muradına ermiş 🙂

6- Aramıza Hoşgeldiniz!

En kısa sürede de içeriğiniz, gerekli inceleme ve kontrol yapıldıktan sonra yayımlanacaktır. Farklı olmaktan, şunu eklesem olur mu diye içerik eklemekten hiç çekinmeyin. Yeter ki belli bir kulvarda (kategori de) gitmeye çalışınız. Yani seçtiğiniz kategoride farklı farklı konulara değinin. Farklı farklı kategorilere odaklanmanız sizi de düşünsel olarak dağıtacaktır! Ve özen göstererek paylaştığınız tüm içerikler, daha özenle incelenecektir. İyi çalışmalar, kolay gelsin…


Nasıl Tepki Verirdiniz?

Beğen Beğen
34
Beğen
Mutlu Mutlu
24
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
16
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir