dergiCE’ye İçerik Eklemeden Önce Ufak İpuçları

2 dk okuma süresi


12
11 Paylaşım, 12 puan
dergiCE'ye içerik ekle
dergiCE'ye içerik ekle

İçerik eklerken, nereden başlayacağım diye düşünüyorsunuz? İçerik ekleme süreci nasıl işliyor? bu gibi aklınıza takılabilecek birçok soruya cevap bulacaksınız. Hadi başlayalım!

1. Üyelik Aşaması

Vakit kaybetmeden dergiCE’ye üye olarak, içerik ekleme, puan kazanma gibi artı özelliklerden yararlanabilirsiniz. dergiCE rank sistemi hakkında buradan detaylı bilgi edinin. Üye olmak içinse, sağ üst köşedeki üyelik ikonunu tıklayınız. Ardından profil fotoğrafı, kapak resmi gibi gerekli alanları doldurarak, profilinizin doluluk oranını tamamlamayı unutmayın!

2. Fikir Aşaması

Fikir Aşaması

İçerik eklemeye başlamadan önce fikir aşaması çok önemlidir. Kendinizi bir şoför gibi düşünürseniz, gideceğiniz yeri bilmediğiniz takdirde kaza yapma riskiniz yüksektir. Aynı şekilde, önce içerik konusunu, aşina olduğunuz ilgili alanlardan ve severek araştırmalar yapacağınız kategorilerden seçiniz. İlgi alanınızı belirlediğinizde, gerçekten araştırmayı sevmeye başlayacaksınız. dergiCE kategorileri ve içerikleri hakkında buradan detaylı bilgi edinin!

3. İçerik Oluşturma Aşaması

İçerik oluşturma aşamasında kategoriyi ve konuyu belirleyip, kendinize özgün bir şekilde yazınız. İçeriğinize uygun, başlığı tamamlar nitelikte, yüksek çözünürlüklü resimler ve gifler seçiniz. Boyutları sadece 768×384 px JPG formatında olmalı. İçeriklerde kullanılan görseller ise telif haklarını ihlal etmeyen resimlerden seçilmeli. Bunun için ücretsiz resimler paylaşan pxhere.com, freepik.com, pixabay.com, pexels.com, unsplash.com, stocksnap.io, burst.shopify.com, giphy.com gibi sitelerden seçiniz. Evet, resim ya da GIF’ler bulundu, şimdi içeriğimizi dergiCE’ye ekleyelim.

4. İçerik Ekleme Aşaması

Olur mu, olmaz mı diye hiç endişeye kapılmadan adım adım devam edin. Profilinizin üstüne geldiğinizde +İçerik Ekle seçeneği var. İçerik ekle dedikten sonra yazı kapak resmi (liste ise seçmenize gerek yok), kategori ve içerikle alakalı 3 etiketi yazıyoruz. Ardından yazımızı wordten kopyalayıp, ilgili yere yapıştırıyoruz. Wordte yapmanız yazım hatalarını görmeniz açısından iyi olacaktır.

Word’de yazdığınız yazıyı, dergiCE’ye kopyalarken dikkat etmeniz gereken en önemli husus biçimlendirme değişikliklerini temizlemeniz olacak. Word üzerinden kopyaladığınız içeriği, yapıştırdığınız zaman karşınıza gelen uyarıdan “Temizle” butonuna basarak, yazınızı dergiCE fontuna uygun hale getirin. Eğer test türünde bir içerik paylaşacaksanız, o zaman yazınızı yapıştırdığınız bölümünün hemen sağ altında + işareti var, orayı tıklayarak “kişilik testi yada doğru-yanlış testi” seçiyoruz. Son olarak sağ altta bulunan “Gönder” butonunu tıklayarak yazınızı dergiCE editörlerine teslim ediyorsunuz. Daha detaylı bilgi için içerik nasıl eklenir? yazımızı inceleyin.

5. Bekleme Süresi

Gönderim sürecinden sonra heyecanlı bir bekleyiş başlıyor. Acaba içeriğim moderatörden geçerli not alıp yayınlanacak mı? Eski yazıları inceledikçe, benim içeriğim bundan daha güzel aslında gibi serzenişler duyuyoruz. Sabreden derviş, muradına ermiş. Gerekli inceleme ve kontrol yapıldıktan sonra, bize gönderilen diğer yazıların ardından sırasıyla en kısa sürede yayımlanacaktır!

6. dergiCE Ailesine Hoşgeldiniz!

dergiCE’de kategori kısıtlaması yoktur. Ancak sürekli değişik kategorilerde yazmaya çalışmanız sizi de düşünsel olarak da yoracaktır. O yüzden ilerlemek istediğiniz kategoriyi belirleyip, o kategoride farklı konulara değinmeye çalışın. İçeriğinizi doğru bilgilerle ve özenle yazdığınızda editörlerimiz tarafından daha hızlı incelenip yayımlanacaktır. Ayrıca farklı olmaktan, şunu eklesem olur mu diye içerik eklemekten hiç çekinmeyin. İlgi çekici içerikler oluşturmanız için sosyal medyada ki trendleri takip edip, yaratıcı fikirler alabilirsiniz.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
44
Beğen
Mutlu Mutlu
28
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
19
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?