dergiCE’ye İçerik Eklemeden Önce Ufak İpuçları

2 dk okuma süresi


11
11 Paylaşım, 11 puan
dergiCE'ye içerik ekle
dergiCE'ye içerik ekle

İçerik eklerken, nereden başlayacağım diye düşünüyorsunuz? İçerik ekleme süreci nasıl işliyor? bu gibi aklınıza takılabilecek birçok soruya cevap bulacaksınız. Hadi başlayalım!

1. Üyelik Aşaması

Vakit kaybetmeden dergiCE’ye üye olarak, içerik ekleme, puan kazanma gibi artı özelliklerden yararlanabilirsiniz. dergiCE rank sistemi hakkında buradan detaylı bilgi edinin. Üye olmak içinse, sağ üst köşedeki üyelik ikonunu tıklayınız. Ardından profil fotoğrafı, kapak resmi gibi gerekli alanları doldurarak, profilinizin doluluk oranını tamamlamayı unutmayın!

2. Fikir Aşaması

İçerik eklemeye başlamadan önce fikir aşaması çok önemlidir. Kendinizi bir şoför gibi düşünürseniz, gideceğiniz yeri bilmediğiniz takdirde kaza yapma riskiniz yüksektir. Aynı şekilde, önce içerik konusunu, aşina olduğunuz ilgili alanlardan ve severek araştırmalar yapacağınız kategorilerden seçiniz. İlgi alanınızı belirlediğinizde, gerçekten araştırmayı sevmeye başlayacaksınız. dergiCE kategorileri ve içerikleri hakkında buradan detaylı bilgi edinin!

3. İçerik Oluşturma Aşaması

İçerik oluşturma aşamasında kategoriyi ve konuyu belirleyip, kendinize özgün bir şekilde yazınız. İçeriğinize uygun, başlığı tamamlar nitelikte, yüksek çözünürlüklü resimler ve gifler seçiniz. Boyutları en az 768x384px JPG formatında olmalı. İçeriklerde kullanılan görseller ise telif haklarını ihlal etmeyen resimlerden olmalı. Bunun için resimleri ücretsiz olarak paylaşan pxhere.com, freepik.com, pixabay.com, pexels.com, unsplash.com, stocksnap.io, burst.shopify.com, giphy.com gibi sitelerden seçiniz. Evet, resim ya da GIF’ler bulundu, şimdi içeriğimizi dergiCE’ye ekleyelim.

4. İçerik Ekleme Aşaması

Fikir Aşaması

Olur mu, olmaz mı diye hiç endişeye kapılmadan adım adım devam edin. Sağ üst tarafta +İçerik Ekle butonu var. Butona tıkladıktan sonra yazı kapak resmi, kategori ve içerikle alakalı 3 etiketi yazıyoruz. Ardından yazımızı wordten kopyalayıp, ilgili yere yapıştırıyoruz. Wordte yapmanız yazım kuralları açısından süper olacaktır. Fakat şekilsel açıdan yazı tipi, puntosu gibi herhangi bir değişiklik yapmayın!

Diyelim yazı, liste paylaşacaksınız bir şey yapmanıza gerek yok, wordten yazdığınız gibi kopyala yapıştır yapabilirsiniz. Ancak test, video gibi farklı bir içerik türü paylaşacaksanız, o zaman paragraf bölümünün hemen sağ alt tarafında + işareti var, orayı tıklayarak içeriğe eklemek istediğimiz türü seçiyoruz. Son olarak sağ altta bulunan “içerik gönder” butonunu tıklıyoruz. Daha detaylı bilgi için içerik nasıl eklenir? yazımızı inceleyin.

5. Bekleme Süresi

Gönderim sürecinden sonra heyecanlı bir bekleyiş başlıyor. Acaba içeriğim moderatörden geçerli not alıp yayınlanacak mı? Eski yazıları inceledikçe, benim içeriğim bundan daha güzel aslında gibi serzenişler duyuyoruz. Sabreden derviş, muradına ermiş. En kısa sürede içeriğiniz, gerekli inceleme ve kontrol yapıldıktan sonra yayımlanacak!

6. dergiCE Ailesine Hoşgeldiniz!

İlerlemek istediğiniz kategoriyi belirlediyseniz o kategoride ilerleyip farklı konulara değinmeye çalışın. Sürekli değişik kategorilerde yazmaya çalışmanız sizi düşünsel olarak da yoracaktır. İçeriğinizi doğru bilgilerle ve özenle yazdığınızda editörlerimiz tarafından daha hızlı incelenip yayımlanacaktır. Ayrıca farklı olmaktan, şunu eklesem olur mu diye içerik eklemekten hiç çekinmeyin. İlgi çekici içerikler oluşturmanız için sosyal medyada ki trendleri takip edip, yaratıcı fikirler alabilirsiniz.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
40
Beğen
Mutlu Mutlu
27
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
18
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?