dergiCE’de Kategoriler ve İçerikleri

2 dk okuma süresi


13
27 Paylaşım, 13 puan

dergiCE 4 ana ve 13 alt kategoriler olmak üzere toplamda 17 kategoriden oluşmaktadır. Bu başlıkları, dergi sektörlerine göre kategorilendirdik. dergiCE ailesine yeni katılan yazarlarımızın severek araştıracakları ve ilgi duyduğu alanlarda yazacakları önerilerde bulunuyoruz. Kısaca araştırmacı yazarlığın yolunu açıyoruz. Gelin hangi kategoriler neleri kapsıyor, hep birlikte inceleyelim.

1. EĞLENCE

dergice kategoriler

Hem eğlendirecek hem de bilgi sahibi edecek içerikler eğlence kategorisi içerisinde yer almaktadır.

 • SİNEMA Kategorisi: Popüler film ve diziler hakkında öneri listeleri ve yeni çıkacak içerikleri bünyesinde barındırır.
 • MÜZİK Kategorisi:  Duygu, düşünce ve imgeleri sesli anlatma sanatı olarak da nitelendirebileceğimiz müzik kategorisi; konser, müzik enstrümanlar hakkında detaylı bilgiler içerir.
 • TEST Kategorisi: Kişilik testleri, psikolojik testler, zeka testleri gibi test içeriklerini paylaştığımız kategoridir.

2. YAŞAM

Sağlık, yaşam ve hayati bilgiler bu kategoride yer almaktadır. Ayrıca gündelik yaşamsal içeriklerde içermektedir.

 • DÜNYA Kategorisi: Dünyadaki gelişmeleri takip etmeniz için oluşturduğumuz bir kategoridir. Genellikle Dünya haberlerini, ülkeler hakkındaki bilgileri ve farklı ülkelerin gezilecek yerleri bu kategoriye girer.
 • KÜLTÜR Kategorisi: Dil, Gelenek-Görenek, Sanat, Dünya Görüşü, Tarih gibi unsurlardan oluşan bir kategoridir.
 • SPOR Kategorisi: Futbol, basketbol gibi saha sporları, dövüş sanatları, fitness, jimnastik gibi sporlar ve tenis, atletizm, satranç, kayak, okçuluk, yüzme gibi sporları içine alır.
 • YEMEK Kategorisi: Mutfağımızın zengin olması sebebiyle açmış olduğumuz bu kategoride, yemek tarifleri, tatlılar ve içecekler tek başlık altında toplanmıştır.

3. EĞİTİM

Kelime olarak “bilgi ve beceri kazandırma işi” anlamına gelen eğitim kategorisi, yetiştirme ve geliştirme ile ilgili her konuyu içinde bulundurur.

 • BİLİM Kategorisi: Matematik, geometri, fizik, kimya, biyoloji, astronomi, tıp, sosyoloji, psikoloji, antropoloji, gök bilimi gibi dallara ayrılmıştır. Bilim dünyasındaki son gelişmeler bu kategoride toplanmaktadır.
 • EDEBİYAT Kategorisi: Edebiyat dünyasındaki son gelişmeler ve sevilen pek çok yazar ve kitap hakkında bilgiler içerir.
 • FELSEFE Kategorisi: Sözcük olarak “bilgelik (hikmet) sevgisi” anlamına gelen felsefe kategorisi, insan yaşamı ile ilgili birçok konuyu içine alır.

4. GÜNDEM

dergice kategoriler

Güncel ya da gündemdeki eğlenceli ve bilgilendirici içeriklerin paylaşıldığı kategoridir.

 • TEKNOLOJİ Kategorisi: Yazılım, Donanım, İnternet, Mobil, Yapay Zeka, Kripto Para gibi birçok alanı bu kategoriye alabiliriz. Teknolojik yenilikleri takip edeceğiniz en iyi kategoridir.
 • İŞ DÜNYASI Kategorisi: Finans, ekonomi, iş hayatı, girişimcilik, kariyer gibi bir çok alt kategoriyi içine alır.
 • MAGAZİN Kategorisi: Ünlüler, film yıldızları, pop starlar, televizyon ve sinema dünyası hakkındaki tüm olay ve bilgiler yer alır…

Birçok kategorimiz birbiriyle bağlantılı olduğu gibi yukarıda saydığımız kategoriler (eğlence, yaşam, eğitim ve teknoloji vb) alanlarda dergiCE aktif bir şekilde içerikler üretmeye devam edecek. Bu 17 ana kategoriden, istediği kategoride paylaşım yapmak isteyenler, hiç beklemeksizin yazarlık başvurusu yapabilirler.


dergiCE üyeleri ne diyor?

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
34
Beğen
Mutlu Mutlu
34
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
27
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç