dergiCE’de Kategoriler ve İçerikleri

2 dk okuma süresi


8
27 Paylaşım, 8 puan
dergiCE Kategoriler ve İçerikleri
dergiCE Kategoriler ve İçerikleri

Merhaba arkadaşlar, dergiCE kategorileri 16 ana başlıktan oluşmaktadır. dergiCE ailesine yeni katılan arkadaşlarımızı da belirli kategorilere yönlendirerek ilgi duyduğu alanlarda araştırmalar yapmaya ve öğrenirken öğretmeye, öğretirken de öğrenmeye davet ediyoruz.

Ancak kimi zaman hangi kategorinin neleri içine aldığını tam olarak bilemiyoruz. Ve şu kategori de buda olsa iyi olurdu gibi öneriler almaktayız. Bu sebeple, her yerden farklı ses çıkmaması için kategorilerin genel çerçevesini çizmek ve sizlerle paylaşmak istiyoruz.

dergiCE aslında 4 temel üzerine kuruludur…

1. EĞLENCE

Hem eğlendirecek hem de bilgi sahibi edecek “viral” içerikler eğlence kategorisi içerisinde yer almaktadır.

 • SİNEMA Kategorisi: Popüler film ve diziler hakkında öneri listeleri ve yeni çıkacak içerikleri bünyesinde barındırır.
 • MÜZİK Kategorisi: Sözcük olarak, duygu, düşünce ve imgeleri sesli anlatma sanatı anlamına gelir. Müzik, konser ve enstürmanlar hakkında detaylı bilgiler içerir.
 • TEST Kategorisi: Kişilik testleri, psikolojik testler, zeka testleri gibi test içeriklerini paylaştığımız kategoridir.

2. YAŞAM

Sağlık, yaşam ve hayati bilgiler bu kategoride yer almaktadır. Ayrıca gündelik yaşamsal içeriklerde içermektedir.

 • DÜNYA Kategorisi: Dünyadaki gelişmeleri takip etmeniz için oluşturduğumuz bir kategoridir. Genellikle Dünya haberlerini, ülkeler hakkındaki bilgileri ve farklı ülkelerin gezilecek yerleri bu kategoriye girer.
 • KÜLTÜR Kategorisi: Dil, Gelenek-Görenek, Sanat, Dünya Görüşü, Tarih gibi unsurlardan oluşan bir kategoridir.
 • SPOR Kategorisi: Futbol, basketbol gibi saha sporları, dövüş sanatları, fitness, jimnastik gibi sporlar ve tenis, atletizm, satranç, kayak, okçuluk, yüzme gibi sporları içine alır.
 • YEMEK Kategorisi: Mutfağımızın zengin olması sebebiyle açmış olduğumuz bu kategoride, yemek tarifleri, tatlılar ve içecekler tek başlık altında toplanmıştır.

3. EĞİTİM

Kelime olarak “bilgi ve beceri kazandırma işi” anlamına gelen eğitim kategorisi, yetiştirme ve geliştirme ile ilgili her konuyu içinde bulundurur.

 • BİLİM Kategorisi: Matematik, geometri, fizik, kimya, biyoloji, astronomi, tıp, sosyoloji, psikoloji, antropoloji, gök bilimi gibi dallara ayrılmıştır. Bilim dünyasındaki son gelişmeler bu kategoride toplanmaktadır.
 • EDEBİYAT Kategorisi: Edebiyat dünyasındaki son gelişmeler ve sevilen pek çok yazar ve kitap hakkında bilgiler içerir.
 • FELSEFE Kategorisi: Sözcük olarak “bilgelik (hikmet) sevgisi” anlamına gelen felsefe kategorisi, insan yaşamı ile ilgili birçok konuyu içine alır.

4. GÜNDEM

Siyasi olmayan, gündemdeki eğlenceli ve bilgilendirici içeriklerin paylaşıldığı kategoridir.

 • TEKNOLOJİ Kategorisi: Yazılım, Donanım, İnternet, Mobil, Yapay Zeka, Kripto Para gibi birçok alanı bu kategoriye alabiliriz. Teknolojik yenilikleri takip edeceğiniz en iyi kategoridir.
 • İŞ DÜNYASI Kategorisi: Finans, ekonomi, iş hayatı, girişimcilik, kariyer gibi bir çok alt kategoriyi içine alır.

Birçok kategorimiz birbiriyle bağlantılı olup, yukarıda saydığımız kategorilerde ilerlemek ve eğlence, yaşam, eğitim ve teknoloji gibi alanlarında aktif bir şekilde içerikler üretmeye devam edeceğiz. Bu 16 ana kategoriden belli bir kulvarda (kategori de) paylaşım yapmak isteyenler, bize hiç beklemeksizin yazarlık başvurusu yapabilirler.

dergiCE, her kesime hitap eden bir platformdur. dergiCE üzerinde yayınlamak istediğiniz içeriklerde asla din, dil, ırk, cinsiyet ve mezhep ayrıştırması yapamazsınız. Siyasi ve dini hiçbir konu da yine dergiCE üzerinde yayınlanmayacak ve dikkate alınmayacaktır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
20
Beğen
Mutlu Mutlu
27
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
20
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?