dergiCE’de kategoriler ve içerikleri


dergiCE Kategoriler ve İçerikleri
dergiCE Kategoriler ve İçerikleri

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz gibi dergiCE kategoriler 15 ana başlıktan oluşmaktadır. dergiCE ailesine yeni katılan arkadaşlarımızı da belirli kategorilere yönlendirerek ilgi duyduğu alanlarda araştırmalar yapmaya ve öğrenirken öğretmeye, öğretirken de öğrenmeye davet ediyoruz.

Ancak kimi zaman hangi kategorinin neleri içine aldığını tam olarak bilemiyoruz. Ve şu kategori de şu olsa iyi olurdu gibi öneriler almaktayız. Kısaca kategorilerin genel çerçevesini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 1. BİLİM Kategorisi: Matematik, geometri, fizik, kimya, biyoloji, astronomi, tıp, sosyoloji, psikoloji, antropoloji, gök bilimi gibi dallara ayrılmıştır. Bu kategorilerinde alt kategorileri bulunur ve bilim kategorisine girerler.
 2. DÜNYA Kategorisi: Dünyadaki gelişmeleri takip etmeniz için oluşturduğumuz bir kategoridir. Genellikle Dünya haberlerini, ülkeler hakkındaki bilgileri, farklı ülkelerin gezilecek yerleri bu kategoriye girer.
 3. EDEBİYAT Kategorisi: Roman, Öykü, Deneme, Tiyatro, Günce, Şiir gibi edebi konular bu kategoriye girer.
 4. EĞİTİM Kategorisi: Kelime olarak “bilgi ve beceri kazandırma işi” anlamına gelen eğitim, yetiştirme ve geliştirme ile ilgili her konuyu bu kategori içine alabilirsiniz.
 5. EĞLENCE Kategorisi: Site takipçilerini neşeli vakit geçirtecek sinema, hikaye, fıkra, komik ve ilginç ne varsa caps, video, hareketli resimler vb hepsini bu kategoride paylaşabilirsiniz.
 6. FELSEFE Kategorisi: Sözcük olarak “bilgelik (hikmet) sevgisi” anlamına gelen felsefe kategorisi, insan yaşamı ile ilgili birçok konuyu içine alır.
 7. İŞ DÜNYASI Kategorisi: Finans, ekonomi, iş hayatı, girişimcilik, kariyer gibi bir çok alt kategoriyi içine alır.
 8. KARİKATÜR Kategorisi: Eğlence ve bilgiyi bir araya getirmek üzere yola çıktık. Bu sebeple eğlence kategorisinin alanına giren karikatür kategorisine ayrı bir başlık verdik. Eğlenirken düşündüren karikatürleri bu kategoride paylaşabilirsiniz.
 9. KÜLTÜR Kategorisi: Dil, Gelenek-Görenek, Sanat, Dünya Görüşü, Tarih gibi unsurlardan oluşan bir kategoridir.
 10. MÜZİK Kategorisi: Sözcük olarak, duygu, düşünce ve imgeleri sesli anlatma sanatı anlamına gelir. Müziksel olarak sesli olan her türlü içeriği bu kategoride paylaşabilirsiniz.
 11. SPOR Kategorisi: Futbol, basketbol gibi saha sporları, dövüş sanatları, fitness, jimnastik gibi sporlar, tenis, atletizm, satranç, kayak, okçuluk, yüzme gibi sporları içine alır.
 12. TEKNOLOJİ Kategorisi: Yazılım, Donanım, İnternet, Mobil, Yapay Zeka, Kripto Para gibi birçok alanı bu kategoriye alabiliriz. Teknolojik yenilikleri takip edeceğiniz en iyi kategoridir.
 13. TEST Kategorisi: Kişilik testleri, psikolojik testler, zeka testleri gibi test içeriklerini paylaştığımız kategoridir.
 14. YAŞAM Kategorisi: Sağlık, yaşam ve hayati bilgiler bu kategoride yer almaktadır. Alternatif tıp içerikleri bu başlık altında toplanmıştır.
 15. YEMEK Kategorisi: Mutfağımızın zengin olması sebebiyle açmış olduğumuz bu kategoride, yemek tarifleri, tatlılar, içecekler tek başlık altında toplanmıştır.

NOT: Birçok kategorimiz birbiriyle bağlantılı olup, yukarıda saydığımız kategorilerde ilerlemek ve bilim, teknoloji, sanat, eğitim gibi alanlarında aktif bir şekilde içerikler üretmeye devam edeceğiz. Bu 15 ana kategoriden belli bir kulvarda (kategori de) paylaşım yapmak isteyenler, bize hiç beklemeksizin yazarlık başvurusu yapabilirler.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
9
Beğen
Mutlu Mutlu
16
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
11
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim