Daha Genç Cilde Sahip Olmak İçin 6 İpucu

1 dk okuma süresi


3
9 Paylaşım, 3 puan

İstesek de istemesek de yıllar, en çok cildimiz üzerinde iz bırakmaktadır. Mimiklerden kaynaklanan çizgiler, yüzümüzdeki sarkmalar, cildin ışıltısını kaybederek matlaşması yaşımızı ele verir. Oysa basit birkaç metot ile olduğunuzdan daha genç görünmemiz mümkün. İyi bir cilt bakım programı oluşturarak cildinizin yumuşak, pürüzsüz ve genç görünmesini sağlayabilirsiniz. İşte cildinizin harika görünmesini sağlayacak, daha genç bir cilde sahip olmak için yapılması gereken 6 ipucu!

1. Cildinizi Temiz Tutun!

Temizleyici

Günde en az iki kez bu iş için özel üretilmiş bir temizleyici ile cildinizi temizleyin. Her gece yatmadan önce makyajınızı güzelce temizlemeyi unutmayın. Temizleyiciler ve kremler aknelerinizin tedavisine de yardımcı olurlar. Bu ürünlerin benzoil peroksit veya salisilik asit içermesine dikkat edin.

2. Cildinize Peeling Yapın!

Daha Genç Cilde Sahip Olmak İçin 6 İpucu

Haftada 2 defa cildinizi peeling yapın. Eğer cildiniz tahriş olursa haftada 1 defa uygulayın. Vücudunuzun dinlenmesi için lif kabağından banyo lifi kullanın. Banyo sonrası vücudunuz hafif nemliyken vücudunuza nemlendirici uygulayın.

3. Nemlendirici Kullanın!

Nemlendirici Kullanın

Cilt tipinize uygun nemlendirici kullanın. Eğer yağlı bir cildiniz varsa yağ içermeyen nemlendiricileri tercih edin. Eğer kuru bir cildiniz varsa daha zengin bir formül kullanın. Banyo sonrası vücudunuza nemlendirici losyon da uygulayabilirsiniz.

4. Sebze ve Meyve Tüketin!

Daha Genç Cilde Sahip Olmak İçin 6 İpucu

Antioksidan zengini sebze ve meyveler tüketin. Bunlar kırışıklıklarınızla savaşacaktır. Omega 3 yönünden zengin besinler tüketin. Örneği somon balığı tüketebilirsiniz. Omega 3 vücudunuzu içerden nemlendirmeye yardımcı olur.

5. Egzersizler Yapın!

Egzersizler Yapın

Kan dolaşımınızı artırmak için yeterince egzersiz yapın. Egzersiz gözaltı torbalarınızla mücadele eder. Düzenli olarak egzersizler yaptığınızda daha parlak bir görünüme kavuşabilirsiniz. Ayrıca her gün egzersiz yapmanın kilo kontrolü, iyi duruş ve vücut kompozisyonunda iyileşme gibi faydaları vardır.

6. Güneş Kremi Kullanın!

Daha Genç Cilde Sahip Olmak İçin 6 İpucu

Daha genç bir cilde sahip olmak için ipucu listemizin 6. maddesinde güneş kremi kullanmak diyebiliriz. Mümkünse her gün güneşten koruyucu krem kullanın. Kışın bulutlu havalarda bile bunu ihmal etmeyin. Çünkü UVB ışınlarının cilde ulaşması, ciltte leke ve tahribata yol açmakta. Güneşin zararlı etkilerinden koruyacak ve erken kırışmasını önleyecek olan yaz / kış demeksizin güneş kremi kullanmakla mümkün olacak. Ancak satın alırken dikkatli olun ve tercihen doğal güneş kremlerini almaya çalışın.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
7
Beğen
Mutlu Mutlu
5
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
3
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

  1. Japon kadınları, ciltlerindeki kalojen üretimini arttırmak, cilt rengini açmak (lekeleri engellemek), kırışıklıkları gidermek için yüzyıllardır, “pirinç kepeği yağı” kullandıkları bilinmektedir. Pirincin dış kabuğundan elde edilir. Kahverengi pirince rengini ve fındığımsı tadını veren pirinç kepeği, mükemmel bir tiamin, niasin, vitamin B-6, demir, fosfor, magnezyum, potasyum ve fiber kaynağıdır.