Cildinizi Yaza Özel Cilt Detoksu İle Hazırlayın!

1 dk okuma süresi


5
11 Paylaşım, 5 puan

Cilt detoksu yapmak için birçok geçerli neden var. Bunlar başta günlük stres ve hava kirliliğidir. Hemen herkesin cilt detoksu yapması gerekir. Cilt üzerinde biriken kirler, gözenekleri tıkar, cildin yaşlanmasına ve kırışmasına neden olur. Ayrıca cilt detoksu yapmak cilt üzerindeki sivilceleri, siyah noktaları ve cilt problemlerini büyük ölçüde geçirir ve yaşlanmayı geciktirir.

Cilt Detoksu Neden Yapılmalı?

  1. Cilt detoksu ile canlanan cildiniz nefes alır ve yaşlanma süreci gecikir.
  2. Ciltteki kan dolaşımı hızlanır ve böylece cilt kırışıklıkları büyük ölçüde ortadan kalkar.
  3. Ciltte oluşan pul pul dökülmeler ve kepeklenmeler gider.
  4. Cilt üzerinde oluşan sivilce ve akneler söner.
  5. Cilt detoksu ile diyet sonrası vücutta oluşabilecek sarkmalara maruz kalmadan sağlıklı kilo verebilirsiniz.
  6. Cildiniz her zamankine oranla daha zinde olur. Parlak, kadifemsi bir tene kavuşursunuz.
  7. Hoş bir görüntü olmayan selüliti azaltır ve selülit oluşumunu engeller.

Detoks İşleminde Kil Maskesi

Kil maskesi, cilde detoks yapmak için en uygun maskelerden biridir. Maske için gerekli olan bu malzemeleri karıştırıp krem kıvamına getirin. Cildinize sürün 15 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayın. Hassas bir cilde sahipseniz bu süreyi kısaltabilirsiniz. Bu maskeyi haftada bir veya iki kez cildinize uygulayabilirsiniz.

Kili cildinizde çok uzun süre bekletmemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde fazla kuruluğa neden olacaktır. En uygun bekleme süresi maksimum 15 dakikadır. Hassas cilt sahipleri için ise bu süre 5-10 dakika olması tavsiye edilir. Maskenizi tercihen soğuk veya ılık suyla yıkamalı ve cilt yapınıza uygun bir nemlendiriciyle cildinizi desteklemelisiniz.

Ayrıca kil maskesi kan dolaşımını uyardığı için cildin bir nevi yeniden doğmasını sağlar. Kil maskesini tüm vücudunuz için de rahatlıkla kullanmanız mümkün.

NOT: İçerisinde kimyasal barındıran kremler, temizleyiciler yerine doğal bitkisel karışımlardan oluşmuş kürleri ve bakım maskelerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Detoks cilde uygulanırken beraberinde detoks diyeti de uygulayın. Cildinize dışarıdan detoks yapmak yeterli değildir. Aynı zamanda içeriden de desteklemeniz gerekmektedir. Bu nedenle cildinize uygun olan detoks işlemini yaparken vücudunuzun ihtiyacına uygun bir detoks diyeti yapabilirsiniz. Kendinize en uygun olan detoks için bir uzmandan yardım alabilirsiniz.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
8
Beğen
Mutlu Mutlu
7
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
5
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!