Çevre Dostu Ev Nedir? Ekolojik Yüzer Evlerin Özellikleri Nelerdir?

1 dk okuma süresi


12
23 Paylaşım, 12 puan

Bir İtalyan mimar, Londra’nın Waternest köyünde yeni çevre dostu ev ve eko-sisteme uyumlu evler tasarladı. Çatısında güneş enerjisiyle desteklenen bu yüzer evler, gelecek yıllarda daha fazla görüneceğe benziyor.

Mimar Giancarlo Zema, dünyada doğa ile uyum içinde yaşamalıyız diyor ve “ben hayatı kucaklamak istedim ve bize doğal enerji tasarrufu sağlayacak yaşam alanı sunan bir deneyim yaşamak üzere birşey tasarlamayı düşündüm” diye ekliyor.

Her ne kadar kabullenmesek de dünyamızı hızlı bir şekilde tüketmeye etmeye devam ediyoruz. Hal böyle olunca da petrokimyasal yakıtlar yerlerini elektrik enerjisine bırakıyor. Dünyada doğaya zarar veren diğer yakıtlar ise yeşil enerjiye dönüşmeye başladı.

Akıllı sistemlerle, güneş panelleriyle ve hatta hidroelektrik sistemleriyle donatılan evler, etkileyici bir mimari ile buluşturulmuş. Sanki mavilikler üzerinde yüzen malikaneler gibiler. Yüzen bu malikane Waternest 100, modern mimari ve teknolojinin en etkileyici örneklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
24
Beğen
Mutlu Mutlu
20
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
14
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
6
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?

Sadece dergiCE yazarları sağ tıklayabilir, emeğe saygı lütfen :)