Çevre dostu ev nedir? Ekolojik yüzer evlerin özellikleri neler?


Bir İtalyan mimar, Londra’nın Waternest köyünde yeni çevre dostu ev ve eko-sisteme uyumlu evler tasarladı. Çatısında güneş enerjisiyle desteklenen bu yüzer evler, gelecek yıllarda daha fazla görüneceğe benziyor.

Mimar Giancarlo Zema, dünyada doğa ile uyum içinde yaşamalıyız diyor ve “ben hayatı kucaklamak istedim ve bize doğal enerji tasarrufu sağlayacak yaşam alanı sunan bir deneyim yaşamak üzere birşey tasarlamayı düşündüm” diye ekliyor.

Her ne kadar kabullenmesek de dünyamızı hızlı bir şekilde tüketmeye etmeye devam ediyoruz. Hal böyle olunca da petrokimyasal yakıtlar yerlerini elektrik enerjisine bırakıyor. Dünyada doğaya zarar veren diğer yakıtlar ise yeşil enerjiye dönüşmeye başladı.

Akıllı sistemlerle, güneş panelleriyle ve hatta hidroelektrik sistemleriyle donatılan evler, etkileyici bir mimari ile buluşturulmuş. Sanki mavilikler üzerinde yüzen malikaneler gibiler. Yüzen bu malikane Waternest 100, modern mimari ve teknolojinin en etkileyici örneklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
16
Beğen
Mutlu Mutlu
13
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç
yusufeymen
Linguistçi değil, yabancı dil hayranı... Bir harf öğreten birisinin 40 yıl kölesi olurum.. Ama önce bi kırkı çıksın, ondan sonra :)

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim