Burçlara Göre Hangi Harry Potter Karakterisiniz?

3 dk okuma süresi


6
12 Paylaşım, 6 puan

Harry Potter bir döneme damgasını vurmuş ve adeta bir kuşağı yıldızlarıyla büyütmüştü. Yeni filmi çıktığında ekranlara koşup en önden izleyenler az değildir. Eğer hazırsanız yıldızlar, burçlara göre hangi Harry Potter karakterisiniz? sorusuna cevap arayacağız. Harika önerilerimizi sizlerle buluşturduk!

1. Koç Burcu (21 Mart- 20 Nisan)

Burçlara Göre Hangi Harry Potter Karakterisiniz

Fred ve George Weasley ikizleri elbette koç burcu. 1 Nisan doğumlu olduklarına bakacak olursak doğuştan şakacılar. Koç burçlarının neşeli tarafını ikizlerde görürken agresif taraflarına rastlamıyoruz. Kolay sinirlenen Koçlar aynı kolaylıkta şakacı ve eğlenceli hale gelebiliyor. Herkesin hayatında olması gereken insanlardır bunlar.

2. Boğa Burcu (21 Nisan- 21 Mayıs)

Luna Lovegood

Luna (Loony) Lovegood bu burçtandır. Luna’yı sevmeyen yoktur herhalde. Garip hallerini burcuyla bağdaştıramasam da puding sevdasını burcuna bağlıyorum. Bilirsiniz boğalar midesine düşkündür. Sanırım Bellatrix Hanımın da bu burçtan olduğunu söylemeliyim. Seveni olduğu kadar sevmeyeni de olan Bellatrix Lestrange tam bir boğa. Gerek öfkesi gerek şüpheciliği olsun burcunu yansıtıyor.

3. İkizler Burcu (22 Mayıs- 22 Haziran)

Burçlara Göre Hangi Harry Potter Karakterisiniz

Evet geldik ikizlere. Draco Malfoy… son filme(kitaba) kadar nefret ettiğimiz Malfoy bizi şaşırtarak iyi tarafa geçti. Slytherinden Malfoy yüzünden nefret ettiğinizi biliyorum. Tabii ki son film bakış açımızı yerle bir etti orası ayrı. Gelelim burç özelliklerine. Diğerlerinden zeki olduğunun her zaman farkında. Kendini kanıtlama çabası var. En sonunda kendi bildiğini yapmaktan çekinmiyor. Malfoy işte…

4. Yengeç Burcu (23 Haziran- 22 Temmuz)

Bizim tatlı minik ev cinimiz Dobby yengeç burcuna mensup. Patronunun emrini uygulama zorunluluğu varken Harry’nin yanında olan ve bedelini canıyla ödeyen biri yengeç değil de hangi burç olabilir? Ölümü hepimizi üzmüştü. Doğrunun yanında olması ve fedakarlığıyla yengeç burçlarının gurur kaynağıdır Dobby.

5. Aslan Burcu (23 Temmuz- 22 Ağustos)

Burçlara Göre Hangi Harry Potter Karakterisiniz

Başrol varsa orada Aslan vardır. Harry cesaretiyle,özgüveni ve başarısıyla aslan olmaya layık bir karakter. Seçilmiş kişi olmak onun tercihi değildi tabii ama bunun yükünü başarıyla sırtladı ve kazandı. Tek aslan Harry değil tabii. Ginny ve Neville de bu burçtan. Neville kendini Gryffindor’a uygun bulmasa da son filmde cesaretini kanıtladı. Ginny’i zaten biliyorsunuz.

6. Başak Burcu (23 Ağustos- 22 Eylül)

Mükemmel Hermione’miz elbette başak burcu. Zekası ve yeteneğiyle herkesi geride bırakan biri zaten başak burcudur. Hermione muggle doğumlu olmasına rağmen pek çok safkandan daha iyi bir cadıdır. Arkadaşlarına önem veren ve onlara yol gösteren kişidir.

7. Terazi Burcu (23 Eylül- 22 Ekim)

Minerva McGonagall. İyi ve sadık bir dost olmasının yanında oldukça yeteneklidir. Sevecen ve uyumlu olan bu karakter de burcunu yansıtıyor. Son filme kadar Harry’nin yanında savaşmıştır. Gönlümüze taht kurmuştur.

8. Akrep Burcu (23 Ekim- 21 Kasım)

Sirius Black. Kuzeni tarafından öldürülen büyücümüz. Bu karakter akrep burçlarından korkmamızın yersiz olduğunu gösteriyor. Zira akrepler oldukça cana yakın ve vefalı insanlardır. Tabii yapılanları unutmazlar. Siz hata yapmadıkça korkmanızı gerektirecek bir şey olmaz.

9. Yay Burcu (22 Kasım- 21 Aralık)

Burçlara Göre Hangi Harry Potter Karakterisiniz

Rubeus Hagrid. Yayların eğlenceli ve kolay sıkılan insanlar olduğunu biliriz. Özgür ruhlarını da… Hagridin beslediği canlıları düşünün. Kimsenin kolay kolay yaklaşamayacağı canlılar Hagrid için adeta dost. Görüp görebileceğiniz en farklı kişilik diyebilirim.

10. Oğlak Burcu (22 Aralık- 21 Ocak)

Severus Snape ve Lord Voldemort. İkisinin ortak özelliği duygularının kapalılığı sanırım. İki insanın da ne düşündüğünü neler planladığını tahmin etmek çok zor. Snape karakterini sevmiyorduk ve her hareketini yanlış anlıyorduk. Oysa son filmde her şey ortaya çıktı-tabi ölümüyle ortaya çıktı çünkü oğlak olmak bunu gerektirir- o zaman her şeyi Harry’yi korumak için yaptığını anladık.

11. Kova Burcu (22 Ocak- 19 Şubat)

Weasley’lerin babası Arthur Weasley kova burcu. İlk filmlerden hatırlarsınız belki sürekli muggle dünyası hakkında sorular sorup duruyordu. Kovaların meraklı doğası… Her zaman çocuklarını koruma içgüdüsüyle hareket eden Arthur Weasley harika bir baba figürüydü.

12. Balık Burcu (20 Şubat- 20 Mart)

Burçlara Göre Hangi Harry Potter Karakterisiniz

Ronald Weasley. Ron tüm filmlerde hepimizi güldürmeyi başarmış bir karakter. Balık burçlarını sadece duygusal olarak biliyoruz. Onlar ayrıca komikler. İşlerini son güne bırakmayı seven hatta işini başkasına yaptırmayı seven bir Ronald Weasley var karşınızda. Hermione ile evliliği de Başak-Balık uyumunu kanıtlar nitelikte.

Bu yazımızda burçlara göre hangi Harry Potter karakterisiniz? konusunda sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Ayrıca burçların aşk hayatına yönelik etkilerini merak ediyorsanız sizi şöyle alalım.


dergiCE üyeleri ne diyor?

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
40
Beğen
Mutlu Mutlu
26
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
19
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
7
Üzgün
Olamaz Olamaz
10
Olamaz
Kızgın Kızgın
8
Kızgın
Komik Komik
5
Komik
İlginç İlginç
7
İlginç