Boyun ve Bel Fıtığı İçin Yeni Çözüm: Ozon Tedavisi

4 dk okuma süresi


1
12 Paylaşım, 1 puan

Boyun ve bel fıtığı günümüzde insanların en sık karşılaştığı sağlık problemlerinin başında geliyor. Sırtımızda boyun bölgesinden başlayıp kuyruk sokumuna kadar uzanan 33 adet omur vardır. Bu omur kemiklerinin arasında hareketi kolaylaştıran, omurganın dayanıklı olmasını sağlayan ve darbelere karşı koruyucu görev yapan disk şeklinde bir yapı bulunur. Bu disk iki kısımdan oluşur ve içte bulunan yumuşak tabaka dışarı doğru taştığı zaman fıtıklaşma oluşur.Bu fıtıklaşan kısım omurilik kanalındaki sinirlere baskı yapar ve bu şekilde ortaya çıkan hastalık fıtık olarak adlandırılır.

Boyun ve Bel Fıtığı Ağrılarının Ortaya Çıkması

Toplumun yüzde sekseninden fazlası hayatlarının bir döneminde bu rahatsızlığı yaşarlar. Bel ağrısı nedeniyle doktora başvuranların sayısı oldukça fazladır. Her yaşta görülmekle birlikte orta yaş grubu insanlarda daha sıktır.

Yanlış duruş ve oturma bozukluğu olanlar,stresli ve huzursuz bir yaşamı olanlar,spor yaparken bilinçsiz hareket edenler, ağır yük kaldırmak zorunda olanlar ve ailesinde bel fıtığı rahatsızlığı olanlar risk altındadır. Belde ve bacakta oluşan ağrılar en sık belirtilerdir. Bacakta uyuşma ve güç kaybı da görülebilir. Hareket güçlüğü, yürürken yada uzun süre ayakta durmayla ağrı tarifleyebilir. Ancak bu rahatsızlıkta ilk tercih ameliyat olmamalıdır. Aynı zamanda bel ve boyun fıtığı ağrıları ile günlük yaşamda vücudumuzun hissettiği ağrıları karıştırmamak gerekiyor. Bunu ayırt etmenin çeşitli yolları var. Bel ve boyun fıtığı ağrıları ile gündelik ağrıları ayırt etmek için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Boyun ve Bel Fıtığı Tedavisi

Ozon gazının fıtıkla uyumlu kas gruplarına yapılan enjeksiyonları ve sistematik ozon tedavisi fıtıkta tercih ettiğimiz tedavi yöntemini oluşturur.Yapılan enjeksiyonlar diş hekimlerinin ağız içinde kullandığı çok ince iğnelerle yapılmaktadır Hasta için son derece kolay,risksiz ve yüz güldürücü sonuçların gözlendiği bir tedavidir.

Hastada ozon tedavisi ile kas spazmı azaltılır.Çok iyi bir ödem çözücü olması güçlü bir ağrı kesici ve antienflamatuar olması nedeni ile fıtığın oluşturduğu baskıyı giderir. 8-10 seans süren tedavi sürecinde hastanın sosyal hayatı etkilenmez. 15-20 dakika süren seanslardan sonra hasta normal hayatına devam edebilir. Fıtığın ciddiyetine göre her insanda değişmekle beraber tedavinin başarı oranı oldukça yüksektir. Tedavi sonrası hastalarımız ameliyata gerek duymadan iyileşirler.

Menisküste de aynı yöntemle ameliyatsız tedavi mümkün!

Eklem rahatsızlıklarının başında gelen menisküs de artık ameliyatsız ve hızlı tedavi edilebiliyor. PRP sistemiyle uygulanan tedavide; hastalar ameliyattan doğabilecek sıkıntılardan kurtulurken hızlı iyileşme süreci ile de yaşam kalitesinden ödün vermiyor.

PRP ve Ozon’u uygulayarak menisküs başta olmak üzere pek çok kas sistemi hastalıklarının ameliyatsız tedavi edilebildiğini belirtiyor.Çeşitli hastalıkların tedavisinde başarıyla uygulanan doğal bir tedavi metodu olan; PRP ingilizce (Platelet Rich Plazma)ifadesinin baş harflerinden türetilmiş olup trombositten zengin plazma anlamına gelmektedir.Bu yöntemle ilaç hastanın kendi kanından hazırlanmaktadır. Trombosit kanın pıhtılaşmayı sağlayan elemanı olup, içindeki büyüme faktörleri yara iyileşmesinde, yeni bir doku modeli oluşturarak doku iyileşmesini sağlamaktadır. Hazırlanan PRP içine ozon molekülünü ekleyerek; ozon varlığında trombositlerin fonksiyonları ve trombosit içindeki büyüme faktörlerinin salınımını arttırmıştır. Ozonlu prp uygulamasında hasarlı dokuya kan dolaşımıyla taşınacak olandan çok daha fazla büyüme faktörü ulaştırılmış olur.

Uygulama

Yöntem çok ince iğnelerle eklem aralığı ve çevresine ozonlanmış PRP’nin verilmesi şeklindedir. Genelde 15 gün ara ile en az üç seans uygulanır. Yöntemin yan etkisi yoktur. Eklem aralığında (omuz,diz,dirsek..) tendon kıkırdak gibi yapıların iyileşmesini sağlar. Dizdeki kireçlenme, kıkırdak yitimine bağlı ağrı, hareket kısıtlılığı gibi şikayetlerde tedavi edici yöntemdir.

Spor yaralanmalarında kısa sürede iyileştiriyor

Gelişen teknoloji ve tedavi sistemlerinde; hastanın hayat yaşam koşullarının kalitesini düşürmeden, hareket kabiliyetini kısıtlamadan hızlı sonuç alınabilecek tedavi yöntemleri uygulanması için ülkemizde de yayılması için çalışmalar sürüyor.

Son zamanlarda ünlü sporcuları,sakatlanma sonrası kısa sürede iyileştiren bu tedavide hastadan alınan kan özel bir işlemden geçirilmektedir. Kanın plazma kısmı ayrıştırılmakta ve ayrıştırılan kanın bu kısmı ozonlanıp yeniden hastaya bölgesel olarak uygulanarak hedef bölgede hızla iyileşme sağlanmaktadır.

PRP diğer kas sistemi hastalıklarında da uygulanabilir.

Tendon(kiriş) yaralanmaları,
Omuz ekleminin kronik tendinitleri,
Aşil(topuk)tendon yaralanmaları,
Tenisçi dirseği,
Eklemlerde operasyon sonrası ağrı,
Bağ yaralanmaları,
Diz eklemi ve ayak bileği yaralanmaları,
Kıkırdak sorunları(PRP uygulamasının kıkırdak kayıplarının iyileşme hızını ve iyileşme dokusunun kalitesini arttırdığı deneylerle gösterilmiştir.)
Diz eklemi kireçlemesi ve aşınması,
Menisküs yaralanması tamirinde…

Boyun ve Bel Fıtığı Tedavisi Acısız Bir Yoldur

Tedaviden sonra enjeksiyon yapılan bölgede çok hafif ağrı olabilir. Tedaviden sonra birkaç gün ağır spor faaliyetlerinden kaçınmak gerekir ancak günlük faaliyetlere devam edilebilir. İşlem yarım saat gibi kısa sürdüğünden öğlen tatilinde bile yaptırabilirsiniz.

Ozon ve Etki Alanları

Ozon, üç oksijen atomundan oluşan doğal bir gazdır. Yüksek enerjiye sahip güneş ışınlarının normal oksijen moleküllerine (O2) çarpmasıyla ortaya çıkan (O) atomlarının diğer O2 molekülleriyle birleşmesi sonucunda meydana gelir. Ozon gazı, oda sıcaklığında renksiz, kendine özgü kokusu olan bir gazdır. Yıldırım ve şimşek olayların görüldüğü doğa olaylarından sonra, oksijen gazının atmosferde güneş ışınlarıyla tepkimeye girmesi sonucu ozon gazı oluşur.Bu tür havalarda duyulan koku aslında ozonun kokusudur.

– Dolaşım bozuklukları ve damar tıkanıklarında,
– Yara ve yanık tedavilerinde
– Bağırsak hastalıklarında(ülseratif kolit,crohn)
– Alzheimer, Parkinson, Demans gibi nörolojik hastalıklarda
– Ağrılı kas hastalıklarında,( kas tutulması ve travmalarda, bel ve boyun fıtıklarında )
– Cilt ve saç hastalıklarında
– Detoks ve antiaging uygulamalarında
– Kanserde tedaviye destek amacıyla
– Zeka ve hafızanın güçlendirilmesinde,
– Bağışıklık sisteminin düzenlenmesinde ve Kronik yorgunluk sendromu ve stres tedavisinde kullanılır.

Ozon’un Uygulama Yöntemleri

• Majör Tedavi Uygulaması; Hastadan alınan bir miktar kanın ( 50 ml/ 100 ml), ozonlanarak tekrar damara verilmesidir,
• Minör Tedavi Uygulaması; Hastadan alınan kanın ( 3 ml-5 ml) ozonlanarak kas içine yapılması işlemidir,
• Kas İçine Ozon Enjeksiyonu,
• Rektal Ozon Uygulaması,
• Eklem İçi Ozon Uygulaması,
• Torbalama Yöntemi ile Ozon Uygulaması,
• Deri Altı Ozon Terapi Uygulaması.

Popüler Sağlık Dergisi ~ Dr.Özgür Esen ÇETİNER


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
0
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?

 1. Bendede bel fıtığı vardı neler denediysem geçmedi. Tam 7 yıl çektim.
  Bir arkadaşım bioenerjiyi önerdi. Daha önce kendi epey bir yer araştırmış. kendisindede boyun fıtığı vardı.
  Sonunda bioenerjiyi denedim. (Aslında hiç inanmam 🙂
  Bioenerjide Yavuz Şimşek üzerine uzman kişi tanımam.
  Adam Bioenerji uzmanı belimde fıtığım vardı ve neredeyse 7 günde fıtığım yok oldu.
  Allah Yavuz beyden razı olsun mükemmel bir bioenerji uzmanı.
  İzmir de ikamet edip doktorlardan fayda görmeyen herkese tavsiye ederim.
  İnternette ŞimşekBioenerji diye aratırsanız iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.
  Ben çok araştırmıştım sonunda çare buldum en azından çare arayanlara bir faydam olsun 🙂

  1. Teşekkür ederim Banu hanım, sizin vesilenizle Yavuz beyle tanıştım. Bende de migren vardı ve sağ olun 7 seansta geçti diyebilirim artık. Yani tedavi olalı tam 10 gün geçti ve ben bir ilaç dahi kullanmadım. İlk defa hayatımda ağrısız 10 günüm geçti. Teşekkürler Yavuz Şimşek, teşekkürler Banu hanım.

 2. bende yorumu görünce yazayım dedim benimde annemde migren vardı ve yavuz beyin yanında bioenerji yaptırdıktan sonra 1 yıldır hiç ağrısı kalmadı. gerçekten çok mükemmel bir uzman. facebook ta sismsek bioenerji olarak aratın tüm bilgilerine ulaşabilirsiniz. hatta internet siteside var galiba google da aratın hemen bulursunuz.

  1. ferhat bey bende tam ameliyat olacaktım boyun fıtığıyla ilgiliama sonradan internette araştırıp ameliyat olmadan once simsek bioenerjiye gittim aslinda sadece ameliyatı geciktirmek için gitmiştim çünkü korkuyordum ama 7 ay oldu çok şükür hiç bir ağrım kalmadı ben deneyin derim. benden sonra 2 arkadaşım daha farklı sebeplerden gittiler biri egzama birde migren için ve inanın çok ama çok memnunlar hala bana teşekkür ediyorlar. acil şifalar herkese

 3. burada yorum yazarak beni yönlendiren arkadaşlara çok ama çok teşekür ederim. bende panik atak vardı ve sizlerin sayesinde yani yorumlarınıza bakarak Yavuz Şimşek beyle tanıştım. şu anda herşey mükemmel, panik atak adına bişey kalmadı. bende şimşek bioenerjiyi herkese tavsiye ederim. teşekkürler yavuz bey.

Sadece dergiCE yazarları sağ tıklayabilir. Emeğe saygı lütfen :)