Bob Ross Hayatı Hakkında Bilinmeyenler

1 dk okuma süresi


4
29 Paylaşım, 4 puan

Bir zamanlar TRT ekranlarının fenomeni haline gelen ünlü ressam Bob Ross, uzun adı Bob Norman Ross’tur. 29 Ekim 1942 yılında Florida, ABD de doğmuştur. Küçükken hepimiz onu bonus saçlı ressam amca olarak tanıdık. Genellikle yarım saat içinde yaptığı muhteşem doğa resimleriyle uzun yıllar TV ekranlarında varlığını korumuştur. Bizde sizler için ünlü ressam Bob Ross’un hayatını araştırdık. Eşsiz doğa resimleriyle ünlü ressam Bob Ross ve kısaca hayatı…

Bob Ross’un Asıl Mesleği Nedir?

Bob Ross Hayatı

Ünlü ressam Bob, gerçekte Amerikan Hava Kuvvetlerinde görev yapan bir askerdir. Alaska da uzun yıllar çalışan Bob’un muhteşem kış manzaralı resimlerinin sırrı buradan geliyor diyebiliriz. Boş zamanlarında bol bol resim yapan ressam, duygularını tuvale aktararak hayat vermiştir. Askerlik kariyerini tamamladıktan sonra resim dersleri vermeye başlamıştır.

Televizyona Çıkış Hikayesi Nedir?

Bob Ross'un Kısaca Hayatı

Resim dersi verdiği sırada Annetta Kowalski adında bir öğrencisi kocasına Ross’u anlatmış. Ressam Bob, öğrencisinin kocası aracılığıyla, televizyon reklamı sonrasında dizi halinde bir programı yönetmeye başlamış. Asıl ününe burada kavuşmuştur. Şöhrette gözü olmayan Bob Ross hayatı boyunca öğrencileriyle küçük atölyesinde çalışmayı seviyordu. Eline fırça almaya cesaret edemeyenlere yardımcı olmak ve bildiklerini daha geniş bir kitle ile paylaşmak için kollarını sıvadı. Kowalski ailesi, reklam maliyetlerini karşılayabilmek için evlerini ipotek ettirdiler. Çünkü Ross’un hem insani hem de ressam yönüyle mükemmelin ötesinde yetenekli biri olduğuna inanıyorlardı. Reklamlardan o kadar güzel sonuçlar aldılar ki, televizyon yapımcıları arka arkaya bir çok teklif sundular. Programlar aynı anda 60’ı aşkın televizyon kanalında yayımlandığı için bir çok ülke de muazzam ses getirdi.

Program Ne Zaman Son Buldu?

Bob Ross Hayatı

11 yıl boyunca ülkemizde de ”Resim Sevinci” adında bir program sunan ressam Bob, lenf kanseri olduğunu öğrenince programına son verdi. Ünlü ressam 52 yaşında iken 1995 yılında hayata gözlerini yumdu. Öldükten sonra programa oğlu devam etse de TRT de çocukluğumuzun bir parçası olan Bob Ross’un yerini alamayacaktır. Pek çok seyircinin gözleri hala onu aramaktadır.

Evet, ben manzara resimleri yapıyorum. Çünkü doğanın bin bir güzelliğini ve bu kusursuz dengeyi insanlara hatırlatmak hoşuma gidiyor. Siz güzelliklerin farkına varın yeter…

Bob Ross


Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
12
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
2
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç
Lütfen üye girişi yapın!