Black Friday Hakkında Bilinmesi Gerekenler

2 dk okuma süresi


11
12 Paylaşım, 11 puan

Black Friday için beklenen gün yaklaşıyor diyebiliriz. Peki, Türkiye’de “Kara Cuma” olarak anılan, herkesin heyecan ve merakla beklediği bu özel gün nedir? Bu yazımızda dergiCe olarak sizlere Black Friday hakkında bilinmesi gerekenler listesini sıraladık. Keyifli okumalar!

1. Black Friday (Kara Cuma) Ne Zaman?

Black Friday hakkında bilinmesi gerekenler

Black Friday (Kara Cuma) bu yıl 29 Kasım Cuma gününde başlayacak. İndirim ve kampanyaların tahmini olarak bir hafta kadar devam etmesi bekleniyor.

2. Black Friday Nedir?

Black Friday hakkında bilinmesi gerekenler

Amerika’da, Şükran Günü’nden sonra gelen ilk cuma gününe Black Friday yani Kara Cuma denir. Bugüne özel olarak alışveriş yerleri büyük oranda indirim yapar ve kampanyalar düzenler.

3. Mağazalar Kaçta Açılıyor?

Black Friday hakkında bilinmesi gerekenler

Bugün geldiğinde alışveriş yapmak isteyen insanlar bir gün öncesinden indirim yapacak olan mağazaların önünde kuyruk oluşturmaya başlarlar. Eskiden 06:00’da açılan mağazalar,bu saati 2011 senesinden beri 24 saat hizmet haline çektiler.

4. Hangi Ülkelerde Geçerlidir?

Tüketici çılgınlığı olarak bilinen bugün, Amerika’da başlamış olmasına rağmen günümüze kadar Amerika, İngiltere ve Türkiye dahil birçok ülkeye yayılmıştır.

5. Neden Kara Cuma Denir?

Bu büyük tüketici gününden, eskiden ilk kez 1961 senesinde her yerde Black Friday (Kara Cuma) olarak bahsedilmiştir. O gün, Philadelphia’da alışverişten dolayı yaşanan izdiham sebebiyle bu ad verilmiştir.

6. Online Sitelerde Geçerli Midir?

Black Friday hakkında bilinmesi gerekenler

Black Friday, eskiden izdiham haline gelen bir durum olarak anılıp mağazalarda yaşansa da günümüzde online olarak satış yapan alışveriş sitelerinde artık daha fazla ilgi görmektedir.

7. İndirim Aralığı Nedir?

Bu büyük indirim gününde her mağaza farklı oranlarda indirim ve kampanyalar düzenlemektedir. Online satış siteleri de dahil olmak üzere yapılan bu indirimlerin %90 oranına kadar yükseldiği görülmüştür.

8. Hangi Ürünlerde Geçerlidir?

Bu büyük indirim, herkesin tahmin ettiği gibi kıyafet, elektronik, yiyecek ve içecek veya benzeri ürünlerde geçerli olduğu gibi artık birçok online oyun sitelerinde veya uygulamalarında dahi geçerli oluyor.

9. En Çok Hangi Ürün Satılıyor?

Black Friday büyük indirim gününde yapılan bazı istatistiklere göre en çok ilgi görüp satılan ürünler listesinde teknoloji başlığı adı altında hoparlörler, televizyonlar, tabletler, bilgisayarlar ve daha birçok elektronik eşya yer almaktadır. Bunu giyim ürünleri takip etmektedir.

10. Satılan En İlginç Ürün Nedir?

Black Friday hakkında bilinmesi gerekenler

Black Friday hakkında bilinmesi gerekenler listemizin son maddesinde, satılan en ilginç ürünleri yer vermek istedik. Black Friday (Kara Cuma) gününde satılan en ilginç ürünler araştırmasında denk gelinen satışlar arasında DNA testleri ve silahlar yer alıyor.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
84
Beğen
Mutlu Mutlu
28
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
25
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
2
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
3
Kızgın
Komik Komik
5
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!