Blab ve Periscope Karşılaştırması


BLAB
BLAB

Evvet! Size bugün yepyeni ve harika bir uygulama anlatacağız. Uygulamanın ismi: BLAB (sır vermek, ağızdan kaçırmak, boş boğazlık yapmak). Kelime anlamı bu olsa da, gerçekte hiçte öyle görünmüyor. Meet up’lar, pub club’lar gibi düşünebilirsiniz.

Türkiye’de yeni yeni kültür merkezleri piyasaya çıksa da bizim ülkemizde küçük toplantılar, konferanslar halk arasında pek yaygın değil. Ama bu uygulamayla yeni fikirler çıkabilir, güzel kapılar açılabilir.

Sizinle Blab & Periscope uygulamasını karşılaştırmak istiyorum. Bana göre BLAB, periscope’dan daha güzel. Çünkü periscope gibi anında canlı yayın yapılabiliyor, ancak daha çok planlı yayınlar yapılıyor. Yani 3 gün sonrası yayınlanacak etkinliği görebilirsiniz. Bu demektir ki, bir akademisyen konuşacaksa yada bir kurs verilecekse; bir öğrenci yada bu uygulamayı kullananlar yayın yaparak dünyaya sunuyor. Ve isterseniz sizde bağlanabiliyorsunuz.

Blab Screen

Periscope’da blab’da twitter üyeliği gerektiriyor. İkisini birbirinden ayıran özellik ise, blab uygulamasının biraz daha planlı olmasıdır. İsterseniz ilgilendiğiniz başlıkları beğeniyorsunuz ve size en yakın zamanda o kategorideki aktiviteleri gösteriyor. Ve uygulamanın size etkinlikleri hatırlatması için talimat verebiliyorsunuz. Zamanı geldiğinde ise uyarı ile canlı yayını izliyorsunuz.

Son olarak uygulama Türkiye’de yeni olduğu için pek yaygın değil. İngilizceyi geliştirmek isteyenler için birebir. Hem İngilizcenizi, hemde gazetecilik, webtasarım, sağlık… gibi ilgilendiğiniz alanlarda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
1
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Dijital Derginiz
Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde makalelerinizi dergiCE'de paylaşarak, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim