Bir Kadının Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

2 dk okuma süresi


12
20 Paylaşım, 12 puan

Kadın denildiği zaman ilk akla gelen nedir? Tabi ki makyaj. Makyaj yapmak kadınların vazgeçilmez alışkanlıklarından ve zevklerinden biridir. Yüzlerine uyguladıkları her bir malzeme, yeni bir görünüm yeni bir hayat vaat ederken kadınlar, bu durumdan oldukça memnun kalır. Dikkatini çekeceğini düşünerek, ilkbahar / yaz güzellik trendleri yazımızı da inceleyebilirsiniz. Mutlu olduklarında, üzüldüklerinde ya da kızgın olduklarında tarz olarak görünümünü değiştirenler de olacaktır. Peki ya kadınlar için bu kadar mühim olan makyaj malzemeleri nelerdir? İşte sizin için seçtiğimiz makyaj çantasında mutlaka olması gerekenler…

1. Fondöten

Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

Günümüzde neredeyse her kadının kullandığı ürün olan fondöten, makyaj çantasında kesinlikle olması gerekenler arasında. Yüzdeki kusurları kapatmak, daha güzel bir görünüm kazanmak istiyorsanız, fondöteni çantanızdan eksik etmemelisiniz.

2. Allık

Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

Allık da fondöten kadar makyaj çantasında bulunması gereken önemli bir malzeme. Yüzünüzdeki kusurları kapattıktan sonra, biraz renk gelsin istiyorsanız zevkinize göre bir allık kullanabilirsiniz.

3. Eyeliner

Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

Eyeliner, göz makyajı için olmazsa olmaz bir makyaj malzemesi. Eğer eyelinerı kendinize yakıştırıyorsanız, kesinlikle çantanızda bulundurun. Unutmayın ki satın alacağınız ürünler, kaliteli ve kullanışlı olmalı!

4. Far

Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

Far, gözlerinizdeki her kusuru kapatabilecek kapasiteye sahip bir ürün. İsterseniz toprak tonlarında sade bir makyajda, isterseniz de rengarenk tonların hakim olduğu bir makyajda kullanabilirsiniz.

5. Maskara

Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

Maskara yorgun sabahlarda sizi capcanlı gösterebilecek mükemmel bir ürün. Aynı zamanda kirpiklerinizi uzun ve yoğun göstermek için kullanabileceğiniz maskara, makyaj çantasında mutlaka bulunması gerekenler arasında.

6. Ruj

Ruj, makyaj çantanızda olmazsa olmazlar arasında! Çünkü bir makyaj, ruj olmadan asla tamamlanamaz. Ruj, hem dudaklarınızı daha dolgun gösterir, hem de yüzünüz ve makyajınızla uyum sağlar. Bir çok renkte ruj seçmeniz mümkün. Böylece güzel ve çekici bir görüntü sağlayabilirsiniz.

7. Cımbız

İstenmeyen tüyler, her zaman çıkabilir ve sizi rahatsız edebilir. Yüzünüzde ne zaman çıkacağı belli olmayan tüyler için makyaj çantanızda kesinlikle cımbız bulunmalı. Her an her şeye hazırlıklı olmak için çantanızda cımbızı eksik etmeyin.

8. Ayna

Ayna bir makyaj çantasında olmazsa, kesinlikle eksikliğini hissettirir. Yüzünüze her an bir şey değebilir ve kötü bir görüntü oluşturabilir ya da aniden makyaj yapmanız gerekebilir. Tüm bu durumlar için yanınızda bir adet ayna bulundurmak, kurtarıcı olacak!

9. Makyaj Fırçaları

Fondöten fırçası, allık fırçası, far fırçası, pudra fırçası ve dudak fırçası gibi fırçalar makyaj yapmanızı kolaylaştırır ve makyajınızı kusursuzlaştırır. Makyaj çantanızda kesinlikle bu fırçalardan bulundurmalısınız.

10. Nemlendirici Krem

Nemlendirici krem, makyajınızı temizledikten sonra oldukça işinize yarayabilir. Yüzünüz gün boyu makyajlı olması sebebiyle temizlik sonrası dinlenmesi için nemlendirici krem uygulayabilirsiniz. Yaz aylarında ise, ayrıca yanınızda güneş kremi bulundurmanız da iyi olacaktır.

11. Makyaj Temizleme Mendili

Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

Ve tabi ki her güzelliğin bir sonu olacak. Makyajınızı çıkarmak için ihtiyaç duyulan makyaj temizleme mendili çantanızda bulunmalı. Satın alırken, yüzü canlandıran ve besleyen makyaj temizleme mendilleri tercih etmenizi öneriyoruz. Bu gibi malzemelerde kaliteden hiçbir ödün vermeyin!


Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
24
Beğen
Mutlu Mutlu
8
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
10
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç
Lütfen üye girişi yapın!