Başak Burcunun Özellikleri (Virgo)

2 dk okuma süresi


2
8 Paylaşım, 2 puan
Başak Burcu Özellikleri
Başak Burcu Özellikleri
Grubunuz Toprak, negatif
Burcunuzun cinsiyeti Dişi
Üstün yeteneğiniz Disiplinli ve metotlu bir hayat
Özelliğiniz Dikkatli ve her şey ile ilgili olmak
Emeliniz Toplum içinde beğenilmek
Amacınız Başarı yolunda daima yükselmek
Yenmeniz gereken huyunuz Çekingenlik ve cesaretsizlik
Uğurlu gününüz Çarşamba
Uğurlu taşınız Koyu mavi safir ve zebercet
Uğurlu madeniniz Civa
Uğurlu renkleriniz Açık sarı, açık mavi ve kobalt mavisi
Uğurlu çiçekleriniz Açelya, sari menekşe, lavanta çiçeği
Uğurlu kokularınız Leylak, limon ve sardunya
Uğurlu müziğiniz Eski, romantik şarkılar
Olumlu yönleriniz Titiz, inceleyen, dikkatli, tertipli ve alçak gönüllüsünüz.
Olumsuz yönleriniz Telaşçı, endişeli, aşırı eleştiren, müşkülpesent, törelere aşırı bağlı, kılı kırk yaran.
Muhtemel hastalıklarınız Karın bölgesi hastalıkları , karaciğer, pankreas, bağırsak, apandisit, ayak ve sinir hastalıkları.
Uygun olan eş Boğa ve Oğlak
Başarılı olacağınız meslekler Çeşitli ilim dalları, özellikle eczacılık ve teknik alanlar, edebiyatçı, yazar, gazeteci, yayıncı, kitapçı, matbaacı, sekreter, araştırmacı, muhasebeci.

Başak burcu özellikleri sahibi insanlar çok titiz ve detaycı olurlar. Genellikle konulara hep detaycı bir yaklaşım ile baktıkları için konunun özünü kaçırırlar. Siz, temiz, tertipli, iyi niyetli, bilime, edebiyata çok önem veren, dostluk seven, çekingen, fakat ayni zamanda alaycı, çok yönlü bir tipsiniz. Pek fazla duygulu sayılmazsınız. Ama burcunuzdan çok hassas kimselerin çıktığı da görülür. Bu durum doğum anındaki aldığınız tesirlere ve yükselen başka yıldızların olup olmamasına bağlıdır. Zira sizin yıldızınızın hislerle pek ilgisi yoktur.

Sizi tanımayanlar çok ciddi bir tip olduğunuzu sanırlar. Aslında sakin duruşunuz, mantıklı sözleriniz, işinize düşkünlüğünüz, sorumluluklarınızı bilmeniz onlarda bu fikri oluşturur. Ama diğer taraftan yakınlarınız bu ciddiliğin arkasında bambaşka bir tipin gizli olduğunu da bilirler. Siz fevkalade mizah gücü olan bir insansınız. Yabancı olduğunuz yerlerde kabuğunuza çekilir ve bir köşeye de gizlenirsiniz. Fakat bu arada gözlerinizden hiç bir şeyde kaçmaz. Temizlik sizin için hayatta önemi fazla olan şeylerden biridir.

Her burcun çekici olan bir tarafı vardır. Sizin cazibeniz de zekanızda ve konuşmanızdadır. Aslında biraz çekingensiniz ama girdiğiniz çevreye ısınırsanız birden konuşmaya başlıyabilirsiniz. Siz sevgi ve his hususunda da biraz çekingen bir insansınız. Kolay kolay herkesi beğenmezsiniz. Burcunuzdan evliliği beğenmeyen ve ömrünün sonuna kadar evlenmeyen kimselerde çok çıkar. Çok zekisiniz ve tatlı dilinizle elde edemiyeceğiniz şey yoktur.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
9
Beğen
Mutlu Mutlu
5
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?