Başak Burcunun Özellikleri (Virgo)

2 dk okuma süresi


2
8 Paylaşım, 2 puan
Başak Burcu Özellikleri
Başak Burcu Özellikleri
GrubunuzToprak, negatif
Burcunuzun cinsiyetiDişi
Üstün yeteneğinizDisiplinli ve metotlu bir hayat
ÖzelliğinizDikkatli ve her şey ile ilgili olmak
EmelinizToplum içinde beğenilmek
AmacınızBaşarı yolunda daima yükselmek
Yenmeniz gereken huyunuzÇekingenlik ve cesaretsizlik
Uğurlu gününüzÇarşamba
Uğurlu taşınızKoyu mavi safir ve zebercet
Uğurlu madeninizCiva
Uğurlu renklerinizAçık sarı, açık mavi ve kobalt mavisi
Uğurlu çiçeklerinizAçelya, sari menekşe, lavanta çiçeği
Uğurlu kokularınızLeylak, limon ve sardunya
Uğurlu müziğinizEski, romantik şarkılar
Olumlu yönlerinizTitiz, inceleyen, dikkatli, tertipli ve alçak gönüllüsünüz.
Olumsuz yönlerinizTelaşçı, endişeli, aşırı eleştiren, müşkülpesent, törelere aşırı bağlı, kılı kırk yaran.
Muhtemel hastalıklarınızKarın bölgesi hastalıkları , karaciğer, pankreas, bağırsak, apandisit, ayak ve sinir hastalıkları.
Uygun olan eşBoğa ve Oğlak
Başarılı olacağınız mesleklerÇeşitli ilim dalları, özellikle eczacılık ve teknik alanlar, edebiyatçı, yazar, gazeteci, yayıncı, kitapçı, matbaacı, sekreter, araştırmacı, muhasebeci.

Başak burcu özellikleri sahibi insanlar çok titiz ve detaycı olurlar. Genellikle konulara hep detaycı bir yaklaşım ile baktıkları için konunun özünü kaçırırlar. Siz, temiz, tertipli, iyi niyetli, bilime, edebiyata çok önem veren, dostluk seven, çekingen, fakat ayni zamanda alaycı, çok yönlü bir tipsiniz. Pek fazla duygulu sayılmazsınız. Ama burcunuzdan çok hassas kimselerin çıktığı da görülür. Bu durum doğum anındaki aldığınız tesirlere ve yükselen başka yıldızların olup olmamasına bağlıdır. Zira sizin yıldızınızın hislerle pek ilgisi yoktur.

Sizi tanımayanlar çok ciddi bir tip olduğunuzu sanırlar. Aslında sakin duruşunuz, mantıklı sözleriniz, işinize düşkünlüğünüz, sorumluluklarınızı bilmeniz onlarda bu fikri oluşturur. Ama diğer taraftan yakınlarınız bu ciddiliğin arkasında bambaşka bir tipin gizli olduğunu da bilirler. Siz fevkalade mizah gücü olan bir insansınız. Yabancı olduğunuz yerlerde kabuğunuza çekilir ve bir köşeye de gizlenirsiniz. Fakat bu arada gözlerinizden hiç bir şeyde kaçmaz. Temizlik sizin için hayatta önemi fazla olan şeylerden biridir.

Her burcun çekici olan bir tarafı vardır. Sizin cazibeniz de zekanızda ve konuşmanızdadır. Aslında biraz çekingensiniz ama girdiğiniz çevreye ısınırsanız birden konuşmaya başlıyabilirsiniz. Siz sevgi ve his hususunda da biraz çekingen bir insansınız. Kolay kolay herkesi beğenmezsiniz. Burcunuzdan evliliği beğenmeyen ve ömrünün sonuna kadar evlenmeyen kimselerde çok çıkar. Çok zekisiniz ve tatlı dilinizle elde edemiyeceğiniz şey yoktur.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
11
Beğen
Mutlu Mutlu
6
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
5
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?