Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Karışım

1 dk okuma süresi


4
25 Paylaşım, 4 puan

Zaman zaman hava şartları ve yoğun iş temponuz birleşince bağışıklık sisteminiz zayıf düşebilir. En başta grip olmak üzere, bağışıklık sisteminizin direncini güçlendirerek hastalıklardan korunmak en doğru yoldur. Peki bağışıklık sistemini güçlendiren bitkisel karışım ve tarifini öğrenmek ister misiniz? Hadi başlayalım…

Bağışıklık Sistemi Nedir?

İnsan vücudu hastalığa yol açan patojenler ile mücadele etmek ve hastalıklarla savaşmak için kendi savunma mekanizmasına sahiptir. Bu mekanizmaya bağışıklık sistemi denir. Zararlı ve yararlı bakterileri ayırt edebilir, aynı zamanda zararlı bakterileri, hastalık yapan mikropları tanımlar ve onları yok eder. Güçlü bir bağışıklık sistemi olanlar, bu işlevleri başarılı bir şekilde yerine getirebilirken, zayıf bağışıklık sistemi olan kişiler, çok sık hastalanır ve sürekli halsizlik hissederler.

En başta dış etkenlerden bahsedelim. Stres, bağışıklık sistemini olumsuz bir şekilde etkiler. Beslenme ise çok önemlidir; protein olmazsa olmazlardandır. Son olarak yeterli derecede uykunuzu almalısınız.

Alerjide de bağışıklık sisteminin rolü çok önemlidir. Bu yüzden bağışıklık sisteminizi güçlendirerek alerjilere karşı da korunabilirsiniz.

Şimdi sizlere başka bir yerde bulamayacağınız bir karışım tarifi vereceğim. Düzenli tüketildiğinde bağışıklık sistemine çok faydası olup, hasta olmama garantisi bile vardır. Özellikle zencefil, bağışıklık sistemi için olmazsa olmazlardandır.

Malzemeler ve Karışımın Tarifi

  • 1 su bardağı bal
  • 1 yemek kaşığı (silme) zencefil
  • 1 yemek kaşığı (silme) tarçın
  • 1 yemek kaşığı (silme) zerdeçal

Bütün malzemeyi karıştırıp macun kıvamına getirip, 7 yaş üzeri çocuklar günde bir tatlı kaşığı, yetişkinler ise günde bir yemek kaşığı tüketmelidir.

Bu uygulamaya sağlıklıyken başlanırsa daha yararlı olacaktır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
14
Beğen
Mutlu Mutlu
11
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?