Bağımlılık masaya yatırıldı!

1 dk okuma süresi


1
10 Paylaşım, 1 puan
Teknoloji Bağımlılığı
Teknoloji Bağımlılığı

Teknoloji bağımlılığı konusu yüksek sesle konuşulmaya başlandı. Yurtdışından sonra Türkiye’de de başta internet olmak üzere teknoloji bağımlılarına yönelik klinikler açılmış durumda.

Geçen hafta düzenlenen Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi’nde ise farkındalık oluşturmak, çözümler bulmak ve önleyici tedbirler almak için çalışmalar yapıldı. Kongre’de konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Çocuğun durması için hemen iPad açıyorlar ya da çizgi film izletiyorlar. Sonra anneler sohbet ediyor. Çocuk senden sadece bunları istemiyor. Çocuk senden kendisini önemsemeni istiyor. Çocuk içine kapalı deniyor. Çocuğun artık sanal arkadaşları var. O çocuğu oraya iten kim? Çocuğun ruh sağlığı için zaman ayırmak görevimizdir.” tespitinde bulundu. Kongrenin ev sahiplerinden Kült Derneği Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ümmü Gülşen Öztürk de teknoloji bağımlılığının insan sağlığını bozup hayatını tehdit eden tıp hastalıkları kadar tehlikeli olduğuna değinerek, artık toplumu ve aileleri etkileyip tahrip edecek boyuta ulaştığına değindi.


Nasıl Tepki Verirdiniz?

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sizce bir çocuk neden internete girer? Demek ki, ailevi sorunları var ve muhabbet etme ihtiyacını ailesinde karşılayamadığı için başka arayışlara giriyor. Tanımadığı insanlarla sohbet ederek, bu ihtiyacını gidermeye çalışıyor.. Lütfen, yabancı ülkeleri kıskandıran aile kültürümüzü bozmayalım; sahip çıkalım!.