Baba denilince akla “adamlık” gelmeli


Baba nedir?
Baba nedir?

Yarım büyümüş olanlar bilirler, baba denilince içlerinde cız eden bir yara vardır. Ama insan yaşamaya mecbur bir varlık olduğu için acıya alışmak zorundadır, şükretmelidir. Ben de küçüklüğümden bu yana böyle yaşadım. Bu hayatta kendi seçimlerini herkes kendi yapıyor. Babamın olmaması ise benim veya annemin tercihi değildi. Ve bu seçimler insanın insanlık kumaşını belirliyor. Biz çok dikiş tutmayacak kumaşlara, bulunmaz Hint kumaşı muamelesi yaptık.

Şunu da belirtmek istiyorum ki adamlık kelimesi özellikle erkekler için söylenen bir kelime olmamalı. Ne kadınlar var evlatlarına hem annelik hem babalık yapan. Bazı erkeklerin işte o kadınlardan “adamlık nasıl olur” öğrenecekleri çok şey var. Ben yetim büyüdüm. 3 yaşımdan bu yana baba sevgisi nedir görmedim, bilmedim, hissetmedim. Aşkı, sevgiyi ve birçok şeyi çok güzel bir şekilde anlatabilirim ama söz konusu “baba” olunca dilim tutulur, öyle susar kalırım. Çünkü bu yara kimsenin iyileştiremeyeceği derin izler bıraktı bende. Ve ben bu yaraları yıllarca kendim iyileştirmeye çalıştım.

Yani baba kelimesi derin bir yaraydı, artık kabuk bağladı bende. Benim için babalar günü bir anlam ifade etmiyor. Yıllarca annem yanımdaydı, gölgesi bile yetiyor. Yıllardır evlatlarına hem annelik, hem de babalık yapan adam gibi kadınlara selam olsun! Hakiki babalara sözüm yok, ancak adam olmayanlara da ibret ve ders olsun! Evlatlarınızın haklarını lütfen koruyun, kollayın!

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
7
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç
dergiCE

Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde makalelerinizi dergiCE'de paylaşarak, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim