Azra Kohen’den Fi, Çi, Pi Serisinin Özeti


Akilah Azra Kohen Kimdir?

1979 yılında Azra Sarızeybek ismiyle İzmir’de dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi’nin Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. Daha sonra Kanada’da Ottawa Üniversitesi’nin Ekonomi alanında eğitim almıştır. Türkiye’ye döndükten sonra Boğaziçi Üniversitesi’nin Klinik Psikoloji dalında master programına katılmıştır. Ve şuan Nöropsikoloji üzerine doktora yapmaktadır. Aynı zamanda iyi derecede İngilizce ve İtalyanca bilen Azra Kohen, “Bu dünyaya öğrenmek için geldik” sözüyle eğitime olan bakışını göstermiştir.

Azra Sarızeybek Kohen, Sadok Kohen ile evli ve bir çocuk annesidir. Tüketici olan bir toplumun en azından kendi ihtiyaçlarını üretmesi gerektiğini ifade eden Azra Kohen, organik tarımcılığa ayrıca önem vermektedir. Evrenin bir mantığı (matematiği) ve bir yaratıcısı olduğuna inanır. Hiçbir politik görüşü bulunmamakla birlikte, cihadın kan dökme şeklinde değil çabalamak anlamına geldiğini ve bu evrende yürümeye çaba sarf etmemiz gerektiğini ifade etmektedir.

Yazdığı üçleme hikayeleri “Fi”, “Çi” ve “Pi” kitaplarının ardından internet dizisi olarak özetlerini ücretsiz bir şekilde online yayınlanmasını sağlamış ve bir ilke imza atmıştır. Son çıkan Aeden kitabı tüm kitapçılarda yerini alırken, 2018 yılında Elele Avon Yılın Yazarı Ödülünü almıştır.

Yukarıdaki videosunu izleyerek, Akilah Azra Kohen hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Yazarın gerçek hayattan söylediği sözler; sizi merakla heyecana sürükleyecektir. İyi seyirler!

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
18
Beğen
Mutlu Mutlu
11
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç
Dijital Derginiz
Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde makalelerinizi dergiCE'de paylaşarak, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim