Azra Kohen’den Fi, Çi, Pi Serisinin Özeti

1 dk okuma süresi


9
12 Paylaşım, 9 puan

Akilah Azra Kohen Kimdir?

1979 yılında Azra Sarızeybek ismiyle İzmir’de dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi’nin Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. Daha sonra Kanada’da Ottawa Üniversitesi’nin Ekonomi alanında eğitim almıştır. Türkiye’ye döndükten sonra Boğaziçi Üniversitesi’nin Klinik Psikoloji dalında master programına katılmıştır. Ve şuan Nöropsikoloji üzerine doktora yapmaktadır. Aynı zamanda iyi derecede İngilizce ve İtalyanca bilen Azra Kohen, “Bu dünyaya öğrenmek için geldik” sözüyle eğitime olan bakışını göstermiştir.

Azra Sarızeybek Kohen, Sadok Kohen ile evli ve bir çocuk annesidir. Tüketici olan bir toplumun en azından kendi ihtiyaçlarını üretmesi gerektiğini ifade eden Azra Kohen, organik tarımcılığa ayrıca önem vermektedir. Evrenin bir mantığı (matematiği) ve bir yaratıcısı olduğuna inanır. Hiçbir politik görüşü bulunmamakla birlikte, cihadın kan dökme şeklinde değil çabalamak anlamına geldiğini ve bu evrende yürümeye çaba sarf etmemiz gerektiğini ifade etmektedir.

Yazdığı üçleme hikayeleri “Fi”, “Çi” ve “Pi” kitaplarının ardından internet dizisi olarak özetlerini ücretsiz bir şekilde online yayınlanmasını sağlamış ve bir ilke imza atmıştır. Son çıkan Aeden kitabı tüm kitapçılarda yerini alırken, 2018 yılında Elele Avon Yılın Yazarı Ödülünü almıştır.

Yukarıdaki videosunu izleyerek, Akilah Azra Kohen hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Yazarın gerçek hayattan söylediği sözler; sizi merakla heyecana sürükleyecektir. İyi seyirler!


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
24
Beğen
Mutlu Mutlu
17
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
12
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?