Ayyıldız Timi Tarafından Anonymous’a Verilen Ders

2 dk okuma süresi


1
13 Paylaşım, 1 puan

Dünyada tanınmış Türk Hacker gruplarından olan Ayyıldız Tim, Türkiye’yi tehdit eden Anonymous’un web sitesini hack’leyerek dersini işte böyle verdi. Geçtiğimiz yıllarda ‘Bize saldırmayın’ dediklerini ve özür dilediklerini belirten Ayyıldız Tim, Anonymous’un sitesine Çeçen Marşını koydu ve uyarı yazısını yazdı. Uyarının sonuna ise dalga geçerek ‘Gidin kumda oynayın’ yazdı.

Ünlü hacker grubu Anonymous, kurulduğu günden beri ilk defa resmi sitesi anonymoushackers.net’in kontrolünü kaybetti. Dün siteye girenler ‘Ayyıldız Tim Siber Ordusu tarafından hacklendiniz’ yazısıyla karşılaştı. Sözcüsü aracılığıyla açıklamalarda bulunan Ayyıldız Tim’in Kurucusu ‘Cedkan Bir Yafes’ ”Türk devletini küçük düşürmeye çalışanlara dersini verdik” diye konuştu. Dünkü saldırı Anonymous’un DAEŞ’e destek verdiği yalanıyla Türkiye’ye tehditler savurması sebebiyle gerçekleştirildi.

Sözlerini Tutmadılar

Anonymous’un yayımladığı videolarda sitelerinin asla hacklenemeyeceğini iddia ettiğini hatırlatan ‘Cedkan Bir Yafes’, ”2010 yılında Türk sitelerini hedef aldıkları için onlara bir karşı saldırı düzenlemiştik. O dönem yazılı bir özür yayımlayıp duracaklarını söylemişlerdi. Sözlerini tutmadılar. Biz de intikamını aldık. İnternet aleminde Türkiye’yi savunmaya devam edeceğiz. Bu kişilere Türkiye’den yardım edenlere de ders olsun” dedi.

Sırada Rusya Var

Geçen hafta Türkiye’nin maruz kaldığı büyük siber saldırının arkasında Anonymous’un olduğu iddia edilmişti. Ancak Ayyıldız Tim, saldırının arkasında Rusya’nın olmasının daha güçlü bir ihtimal olduğunu açıklamıştı. Anonymous’un DAEŞ yalanının da kaynağı olan Rusya, bu sebeple Ayyıldız Tim’in yeni hedefi oldu. Rusya’da çeşitli üniversite sitelerini hacklediklerini duyuran ‘Cedkan Bir Yafes’ şu anda Rusya savunma ve bakanlık sitelerini hacklemek için çalıştıklarını açıkladı.

Anonymous Kimin Hizmetinde?

Anonymous’un ilk sahneye çıkışının 2003 olduğu belirtiliyor. Grup özellikle Arap Baharı protestolarına verdiği destek ve haksız kazanç sağladığını düşündüğü dev finans kurumlarını hedef alarak internette belli bir kesimin desteğini kazandı. Ancak özellikle son 2 yılda takipçileri tarafından sık sık tartışmalı siyasi konularda taraf tutmakla suçlandı ve istihbarat birimlerinin gruba sızdığı iddia edildi.

20 Kişi 3 Gün Boyunca Uyumadı

Anonymous’a karşı, daha önce kullanılmamış bir yöntem izlediklerini söyleyen sözcü, “Yöntemi açıklayamayız. En üst düzey 20 üyemiz 3 gün boyunca çalıştı. Nöbetleşe birer saat uyuyabildik. Sonuçta siteyi ele geçirdik” dedi.

Ayyıldız Tim Kimdir?

2002 yılında kurulan Ayyıldız Tim, Türkiye’yi siber saldırılara karşı korumayı amaçlıyor. Gönüllü üyelerden oluşuyor ve kendisini devletçi-milliyetçi olarak tanımlıyor. Devlet sitelerine yapılan saldırılara hızlıca cevap veriyor.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
10
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Komik Komik
2
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?