Aşk üzerine…

1 dk okuma süresi


6
6 Paylaşım, 6 puan
Gerçek aşk üzerine Aşk olsun
Gerçek aşk üzerine Aşk olsun

Dünyada üzerine en çok yazı yazılan kelime ‘aşk’ sözcüğüdür. Herkesin az-çok, iyi-kötü söyleyecekleri vardır aşk üzerine. Kimi kitaplar, uzunca aşkı anlatırken, kimi sadece tek kelime de özetler aşkı… Bazen mutluluk demek oluyor, bazen mutsuzluk, bazen sevgi oluyor içinde, bazen nefret… Kimi anlatırken aşkı tüm bilimsel verileri kullanarak tanımlamalar yapıyor size, uzun uzadıya hormonlar-hücreler yardımıyla… Kimi ise tamamen ruhsal bir olaydır duygularımız deyip, geçiştiriveriyor bir çırpıda. Size de korkunç gelmiyor mu bu sıfatları aynı anda üzerinde bulunduran kelime.

Aşk Nedir?

Kendi iç dünyamdaki aşkı anlatacağım size. Beni bazen en yüksek dağların zirvesinden aşağıya bırakan, bazen de denizin binlerce fersah altında bana solumayı hatırlatan kelimedir.. Aşktan mutluyken çağlayan bir şelale gibi akıyorken, canımı yaktığında bir karıncanın fizandaki sevdiğini beklerken geçmeyen zamanını anlatacağım size. Aşk bazen susmak oluyor, bazen avaz avaz bağırmak fani bedenimde…

Hayat kısa anların toplamıdır. Birisine 24 saatini anlat deseniz, size anlatacakları 3-5 saati geçemez. Fakat aşık birine aşkını anlat de hele. Anlatır da anlatır, susar, tekrar anlatır sana en ince detayıyla, yorumuyla, duygularıyla, çıkarımlarıyla… Sanırım bundandır ki; AŞK bu dünyadan bir şey değil. Olmayanı olmuş gösteren, en pak sudan bile daha berrak bir duygu olmalı.

Göz önünde duran bu hisleri herkes göremez, herkes anlayamaz! Herkes farklı haller yaşar. Ve bazı duygular görünmez olur… Ancak aynı hallerde dolaşanlar anlayabilirler birbirini. Buna da ruh ikizini bulmak denir! Her şey gönlünüzce olsun! Herkes dergiCE’li olsun 🙂 Sağlıcakla kalın..


Nasıl Tepki Verirdiniz?

Beğen Beğen
16
Beğen
Mutlu Mutlu
8
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
5
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir