Allah bizimle beraberdir [2]


ALLAH bizimle beraberdir
ALLAH bizimle beraberdir

Rabb’im bir “İnşirah” ferahlığı ver ömrümüze ve yüreğimize…
Her okuduğumda, beni yeniden bașlatan sûre. Titretip kendine getiren, yaradılıșın manasını idrak ettiren, Hak Teâlâ’nın “seni bırakmadım ey kulum” dediği sûrelerden biri. Umut var, hep var. En çıkmaz anlarda bile biliyorsun çıkıș olacağını, Rabbin sana yardım edecek. Mutlaka kolaylaştıracaktır.

Herkesin bazen boşluğa düştüğü olmuştur. Bu bazen birinin ölümü, kaza, başarısızlık, maddi ve manevi kayıp olabilir. Ruhumuz yeteri kadar donanımlı değil diye düşünebiliriz bu anlarda. İnanın ruh zannettiğimizin fazlasıdır. Zaten yüce Allah’ın kendinden üflediği bir şey kusurlu olabilir mi? Mutluyken her şey güzel ama mutsuzken Allah’a isyan etmek neden fıtratımızda var bilmiyorum. İnsanoğlu işte. Siz hiç ‘Allah’ım neden bunlar benim başıma geliyor?’ demediniz mi? Ya da ‘Zaten benim şansım bu. İşlerim hep ters gider.’ demediniz mi? Bakın bu yabancı değildir: Benim dertlerim ne zaman bitti ki? Yüzüm gülmedi ki hiç. Demişizdir mutlaka. Hepimiz diyoruz.

Allah bizimle beraberdir!

Allah herkese dert ve derman veriyor merak etmeyin. Hepimiz sınanmak için buradayız zaten. Size tavsiyem bu gibi bunalmışlık hissini yaşadığınızda Allah’a yönelin. İbadetlerinizi artırın ve dua edin. İnsan olmayı bizim ruhlarımız seçti ancak şimdi pes edemeyiz. Sınav bu, elbet öleceğiz. Kendimizi bu kadar yormamız niye? Biz Allah’tan geldik ve yine ona döneceğiz. İçinizde taşıdığınız ruha, ruh durumunuza iyi bakın. Bugün çare bulunamayan tek şey ölüm ise siz düşünün bu hazineyi. Ruh sağlığı en önemlisi… Paranın satın alamayacağı tek şey belki de. Sıkıntıya düştüğünüzde ne kadar büyük bir servete sahip olduğunuzu düşünün. Zaten şükretmeyi öğrendiyseniz her daim iyisiniz demektir.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
20
Beğen
Mutlu Mutlu
9
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç
datesseee
Hayat akarken, durağan kalmayan öğrenmeye aç, öğreten değil örnek insan olmayı amaç edinen, sanatı yaşayarak seven, bütünün parçası olduğunu unutmayan bir kul. dergiCE’de farklı konularda içerik paylaşmaya devam etmekteyim...

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim