AK-47 Dışında Kalaşnikof Şirketinin Diğer Ürünleri

1 dk okuma süresi


5
12 Paylaşım, 5 puan

Kalaşnikof firması, sadece ünlü silahı AK-47’yi üretmiyor, aynı zamanda şaşırtıcı ürünlere sahip. Teknolojinin gelişmesi ile beraber dünyaya ayak uydurmaya çalışan Kalaşnikof markalı pek çok ürünü AK-47 Dışında Kalaşnikof Şirketinin Diğer Ürünleri listesinde sizler için derledik.

1. Elektrikli Motorsiklet: PULSAR

AK-47 Dışında Kalaşnikof Şirketinin Diğer Ürünleri

2018 Dünya Kupası başlamadan önce, Rus trafik polislerine Pulsar elektrikli motorsikletler verildi. Bu motosikletler saatte 100 km kadar hıza ulaşabiliyor. Pek hızlı olmasa da çevre dostu bir motorsiklet diyebiliriz.

2. Elektrikli Araba: OVUM

OVUM

Rusya’nın dünyaca ünlü silah firması Kalaşnikof, ayrıca üç tekerlikli bir elektrik otomobili üretiyor. Aynı şekilde Rus trafik polisleri için tasarlanan bu ufacık oval şekilli aracın ismi Ovum. Neredeyse hiç gürültü yapmadan saatte 80 kilometrelik bir hıza kadar ulaşabiliyor.

3. İnsansız Hava Aracı: ZALA

AK-47 Dışında Kalaşnikof Şirketinin Diğer Ürünleri

Kalaşnikof ürünleri olarak, ZALA insansız hava aracıdır. ZALA, AERO şirketi tarafından tasarlanan yeni 421-16Е2 gözlem ve keşif insansız hava aracı ile seri üretime geçilmiştir. Kötü hava koşullarına rağmen havalanabilen ZALA 421-16E2, 7.5 kg ağırlığında olup havada yaklaşık 4 saat kadar durabiliyor. Sessiz çalışma özelliği de bulunan yeni ZALA, zor hava koşullarında bile video kayıt verilerini en az 30 km, kumanda verileri ise en az 50 km mesafeye kadar ulaştırabiliyor.

4. BK-10M Landing Craft

Rusya’nın özel kuvvetleri için Kalaşnikof şirketi, 2016’da BK-10M adlı bir bot yaptı. BK-10M, etkileyici 40 knot seviyesine çıkabilen 220 kilometrelik bir seyir aralığı bulunuyor. Tekne mürettebat üyeleri haricinde toplam 10 kişi daha alabiliyor. Deniz operasyonları, asker iniş çıkışları, yangın desteği, karşı korsanlık ve terörle mücadele gibi çok farklı alanlarda kullanılıyor.

5. İnsan Taşıyabilen Drone

AK-47 Dışında Kalaşnikof Şirketinin Diğer Ürünleri

AK-47 dışında Kalaşnikof şirketinin diğer ürünleri listesinde son olarak insanlı uçan araç yer alıyor. Araç, kullanıcının her iki tarafında bulunan 2 elektrik piliyle çalışmakta. Şimdilik sadece insan taşıyabilen drone olarak nitelendiriliyor. Yapısal dış iskeleti metalden tasarlanan insanlı hava aracı, farklı bir görünüşe sahip. Tek yolcu taşıyabilen dev drone test aşamasından geçti. Kumanda iletişim vb çeşitli görevleri kapsayacağı belirtiliyor.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
10
Beğen
Mutlu Mutlu
6
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!