50 ikonik Türk yemeği


Geleneksel Anadolu Yemekleri
Geleneksel Anadolu Yemekleri

Geleneksel Türk Yemeği olarak sadece kebabı düşünecek olursak dünya çapında milyonlarca insan tarafından zevkle beğenilmekte olup, bu farklı ve zevkli memleket, baharatlı bir şişteki etten daha fazlasını sunmaktadır.

Türk mutfağına yakın olarak Property Turkey tarafından oluşturulan bilgi grafiği, 50 ikonik geleneksel Türk yemeklerinin bir listesini sunuyor.

Bazıları kesinlikle bileceğiniz lahmacun ve pilav gibi diğerlerinden daha az popülerdir. Eğer geleneksel Türk yemekleri bilginizi geliştirmek istiyorsanız yada daha önce hiç bilinmedik yemekleri pişirmek için başvuracağınız güzel bir listedir.

Bilgi grafiği listesi, küçük bir resim ve herbirinin bir açıklaması ile yemeğin ismini içermektedir. Eğer Türkiye’ye ziyaret etmeyi ve yerel bir yemek yemeği planlıyorsanız, bizde 5 Türk sokağı yemeklerinin listesini kendi elimizle ayrıca hazırladık.

Fine Dining Lovers ~ Peter BASILDON
03 Nisan 2015

Turkish Foods

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
11
Beğen
Mutlu Mutlu
6
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Dijital Derginiz
Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde makalelerinizi dergiCE'de paylaşarak, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim