2019 Yılında Ülkemizde En Çok İzlenen Filmler

2 dk okuma süresi


3
13 Paylaşım, 3 puan

Sinema yıllardır büyüyen bir pazar. Hayatımızın her anını bir şeyler izleyerek geçiyoruz. Son zamanlarda dijital mecralar ön plana çıkıyor olsa da sinemanın verdiği tat her zaman bir başka olmuştur. 2019 yılında en çok izlenen filmler listesinde, sinemaseverlerin keyifle izleyeceği gişe rekoru kıran filmleri bir araya getirdik.

1. Öldür Beni Sevgilim

2019 Yılında En Çok İzlenen Filmler

Murat Boz ve Seda Bakan’ın başrolünü paylaştığı film, henüz sinemalara gelmeden eleştirilere maruz kalmıştı. Birbirini öldürmeye karar veren iki sevgiliyi konu alan film, 2019 yılında 650.000 kişi tarafından izlenildi. Bolca eleştiriye maruz kalan film, gişede başarılı sayılabilecek bir istatistikle 2019 yılında en çok izlenen filmler arasına girmeyi başardı.

2. Ralph ve İnternet

2019 Yılında En Çok İzlenen Filmler

2012 yılında gösterime giren Oyunbozan Ralph’in devam filmi olan Ralph ve İnternet, Disney’in başarılı yapımlarından biri oldu. Video oyunlarının kötü karakteri Ralph ve uyumsuz arkadaşı Vanellope von Schweetz’in maceralarını anlatan film 2019 yılında, ülkemizde 680.000 kişi tarafından seyredildi.

3. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya

2019 Yılında En Çok İzlenen Filmler

Cressida Cowell’ın aynı adlı romanından uyarlanan serinin son filmi, Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya, 2019 yılında en çok izlenen filmler arasında. Yönetmen koltuğunda, Oscar ödüllü isim Dean DeBlois’in oturduğu animasyon yapımı film, bu sene 695.000 kişi tarafından izlendi.

4. Aquaman

2019 Yılında En Çok İzlenen Filmler

Efektleri çok iyi olsa da genel anlamıyla, süper kahraman filmi sevenler tarafından çok beğenilmedi Aquaman. 1.100.000 kişi tarafından izlenen film, yine de ülkemizde iyi bir gişe başarısıyla adından söz ettirdi.

5. Çiçero

Usta yönetmen Serdar Akar tarafından çekilen filmin başrolünü, Erdal Beşikçioğlu ve Burcu Biricik paylaştı. 20. yüzyılın en önemli casuslarından İlyas Bazna’nın hikayesini konu alan film, 2019 yılında 934.000 kişi tarafından izlendi. Başrol oyuncularının yaşının uyumsuzluğu ve dramatik yapının basit olarak işlenmesi, filmin fazlaca eleştirilmesine yol açtı.

6. Captain Marvel

Film genç bir kadının, Superman edasıyla gökten, yeryüzüne düşmesiyle başlıyor. Marvel’in başarılı yapımlarından olan film, bu yıl 1.000.000 kişi tarafından izlendi, filmin müziklerini ise Türk besteci Pınar Toprak yaptı.

7. Can Dostlar

2019 yılında en çok izlenen filmler listesinde sürpriz bir film var; Can Dostlar. Çocuk kitleye hitap eden film, büyük ihtimalle ebeveyn faktörüyle birlikte gişede inanılmaz bir başarı yakaladı. Can Dostlar bu yıl 1.218.000 kişi tarafından seyredildi.

8. Bizim İçin Şampiyon

Unutulmaz yarış atı Bold Pilot sayesinde tanışan efsane jokey Halis Karataş’ın hayatını anlatan film, Begüm Atman ile yaşadığı hüzünlü aşk hikayesiyle de seyircileri oldukça ağlatmıştı. Ahmet Katıksız’ın yönetmenliği üstlendiği Bizim İçin Şampiyon tam tamına 2.566.000 kişi tarafından izlendi.

9. Avengers: Endgame

2019 Yılında En Çok İzlenen Filmler

Listemizin ikinci sırasında, fragmanıyla dahi fırtınalar estiren Avengers: Endgame var. Marvel hayranları tarafından heyecan ile beklenen film, gösterime girdiği ilk haftada rekor bir izleyici başarısı yakalamıştı. Dünya çapında vizyona girdiği ilk gün 100.000.000 dolar hasılat yapan film, dünyada hasılat rekoru kıran filmler arasına girdi, ülkemizde ise 2.471.000 kişi tarafından izlendi.

10. Organize İşler: Sazan Sarmalı

2019 Yılında En Çok İzlenen Filmler

Organize İşler filminin devamı olan Sazan Sarmalı, vizyona girmesi merakla beklenen filmlerden biri oldu. Çünkü sinemada yaşanan bilet kavgası, gösterime de yansıdı ve filmin vizyon tarihi ertelendi. Henüz sinemalardayken, Netflix’e gelen film, ardında tartışmaları da beraberinde getirmişti. Tartışmalar hala devam ederken, Organize İşler: Sazan Sarmalı bu senenin en çok gişe yapan filmi olmayı başarmış durumda. Filmi sadece sinemalarda tam tamına 3.842.000 kişiye ulaştı.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
4
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Lütfen üye girişi yapın!