2019 Yılında En Çok Satan 10 Kitap

3 dk okuma süresi


4
10 Paylaşım, 4 puan

Kitaplar bizi sınırsız bir dünyanın içine çeker. Her ne tür olursa olsun kitap okumak bireyin gelişimine katkı sunar. Kitapların arasında gezinmek, kokusunu içine çekmek insana tarifsiz bir huzur verir. Son yıllarda ülkemizde kitap okuma oranları artmış göstermekte. Genellikle popüler kültür ürünleri en çok satanlar listesinde olsa da dijitalleşen dünyada kitap okunuyor olması umut verici. 2019 yılında en çok satan 10 kitap listesini sizler için derledik. Hep kitapla kalın… 

1. Bir Ömür Nasıl Yaşanır?

En Çok Satan 10 Kitap

İlber hocasız liste olmazdı! 2019 yılında en çok satan 10 kitap arasında olan Bir Ömür Nasıl Yaşanır? kitabı aylarca çok satanlar listesinden inmedi. Ortaylı, yediden yetmişe herkesin yararlanabileceği, kendi hayat tecrübelerinden, tavsiyelerinden oluşan bir kitap yayımladı. Bu kitapla birlikte büyük bir kültür birikimin yansımasını görebilirsiniz. İlber Ortaylı’yı yakından tanımak ve tavsiyelerine kulak vermek isteyenler hemen okumalı!

2. Camdaki Kız

En Çok Satan 10 Kitap

İsmine pek aşina olmadığımız bir yazar o Gülseren Budayıcıoğlu. 2019 yılında aşk kitabı sevenlerin yüzünü güldürdü. Aşk yakıyor, ayrılık kavuruyor, diyen yazar Camdaki Kız romanıyla oldukça ilgi gördü. Kitabında gerçek bir yaşamı anlatan yazar lüks içinde yaşayan ama mutlu olamayan bir kızın hikayesini anlatıyor. Bu kitabı okuyan  herkes kendinden bir parça bulabilir.

3. Gör Beni

En Çok Satan 10 Kitap

Fi, Çi, Pi serisiyle edebiyat dünyasına damga vuran başarılı yazar Azra Kohen, Gör Beni kitabıyla büyük beğeni topladı. Yazar bu romanında 1930’lu yılların Türkiye’sini anlatıyor. Okuyucular bu romanda eski dönemlerin bugüne benzerliklerinde gezinip, din tarihinin hayret verici gerçeklerinden çıkıp, bir devrim hikayesini okuyacak. Ayrıca yazar, kitabın seri olacağını sevenleriyle paylaştı. 

4. Pia Mater

Bir sinir bilimci olan Serkan Karaismailoğlu, bilimle edebiyatı buluşturduğu roman geniş yankı uyandırdı. Yazar romanı için, o bir Nöro-Roman, diyor. Son derece ilginç olan bu kitabın konusuna  bakacak olursak bu roman, beyin üzerine okumalar yapan birinin aşık olmasıyla başlar. Bilim ve sanatı bir arada sevenler için iyi bir tercih olan Pia Mater, 2019 yılında en çok satan 10 kitap arasında.

5. On Dakika Otuz Sekiz Saniye

Her ne kadar sansasyonel gündemlerle karşımıza çıksa da Türkiye’de ve dünyada oldukça geniş bir okuyucu kitlesine sahip. 2018 yılında ilk baskısı çıkan kitap 2019 yılında da çok satanlar listesinden inmedi. İstanbul’da yaşayan Tekila Leyla’nın hikayesinin anlatıldığı bu kitap bizi oldukça geçmişe götürüyor. Leyla’nın ölü bulunduğu çöplükte başlayan hikaye sizleri bir geçmişe bir geleceğe götürecek. 

6. 1984

Distopya’nın kralı Geoger Orwell olmadan olmazdı! Yazarın 1984 yılında yazdığı eser son dönemlere damgasını vurdu. İnsanlar kitabı okurken günümüzden izler buldu. Büyük Bilader olarak adlandırılan kişinin ülkede adeta diktatörlük kurması, herkesi izlemesi hatta zihinleri okuması okuyucuyu etkiledi. Medya’nın, askerin, polisin ve siyasetin toplumu ve tarihi nasıl maniple ettiğini merak edenler için 1984 biçilmiş kaftan. 

7. Körlük

Nobel Edebiyat Ödülü alan yazar Jose Saramago’dan inanılmaz bir kitap. İlk basım yılı 2017 olan Körlük, 2019 yılında da yüzlerce insan tarafından okundu. Hikaye, arabasını kullanırken bir anda kör olan adamın hikayesiyle başlar. Ancak bembeyaz görmeye başlar. Ülkede bir anda yayılan bu durum yetkilileri korkutur. Kör olanları karantina altına almaya başlar. Karantina altına alınıp kaçan bir grubun hikayesini anlatan kitap insanın bencilliğine, bir toplumun çöküşüne dikkat çeker. 

8. Kalp

Usta yazar İskender Pala, ‘Akıl sıfır numara bir gözlük kalp olmadan göremez’ diyor bu romanında. Kitap 2019 yılında Turkuaz Yayınlarından çıktı oldukça ilgi gördü. Kalbin tüm yönlerini anlatan kitap bize aşkı, nefreti, tutkuyu, umudu, çareyi, çaresizliği sunuyor. İnsanlar için son derece önemli olan duyguları kitabına konu edinen yazar, romanında samimi ve herkesin anlayabileceği dilden bir üslup kullanmıştır.

9. Momo

En Çok Satan 10 Kitap

Alman yazar Michael Ende’nin kitabı Momo çok sevildi. Büyük bir kentin tiyatro harabesinde yaşayan küçük kız Momo ve hocası Hora Usta’nın anlatıldığı kitap oldukça gizemli. Okurken sıkılmayacağınız hatta yeni kavramlarla tanışacağınız bu kitabı okurken derin bir yolculuğa çıkacaksınız. Hayaletimsi topluluk duman adamlar ve Momo’nun savaşını okuyacağınız bu kitap 2019 yılının en çok okunan kitapları arasında.

10. Bir İdam Mahkumunun Son Günü

En Çok Satan 10 Kitap

Fransız yazar Victor Hugo’nun klasik eseri Bir İdam Mahkumunun Son Günü 2019 yılında çok satanlar listesinde yerini aldı. Yazarın genç yaşında yazdığı bu kitap bize bir iç monolog sunuyor. Kitaptaki karakterle birlikte iç monoloğun seyrine kapılıp sizde düşünmeye yöneleceksiniz. Özellikle dramatik romanları seven okurlar, idam cezasını irdeleyen bu yazarın kitabını çok sevecek.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
5
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
3
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!